Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Díky za připomennutí, pro případný "boj" doporučuji odkazy, které jsem v té diskusi 14.5.2020 čas 18.09 napsal. Jde o projekty za cca 400 mega, jejichž výsledky jsou sporné. Myslím, že upozornění na neplnění cílů Operačních programů může mít větší váhu než hádání se s MZA o roky. Navíc čas do voleb by mohl pomoci, zejména po úspěších dálničních známek, registrace, sčítání. Pozn. píšu na tabletu, bez odkazů :-(
Jak píši, nemám problém to eskalovat a začít to řešit. Už toho je na mě s MZA moc. Ale kde si stěžovat oficiálně? Na koho se obrátit, aby se to začalo řešit?
Před časem (asi dva roky) prováděl NKU kontrolní akci právě na využití veřejných zdrojů v archivech. Měla by být někde k dohledání - nepátral jsem. Mne na MZA fascinuje to jejich tvrzení na hlavní stránce, že NEMAJÍ povinnost archiválie zveřejňovat - prdlajs - projektových peněz na zveřejnění utratili dost. Chtělo by to provětrat.
Tam by bylo nejspíš potřeba defenestrovat celé vedení...
Tak mě právě, opět, namíchlo MZA. Chci si domluvit návštěvu kvůli zkoumání gruntovnic a oni mi oznámí, že nejbližší volný termín je 14.07. To si fakt dělají prd**! Jak tu studovnu proboha omezili, že je tak dlouhá čekací lhůta? Nebo jsou tam zase nějací vykukové, co to mají rezervováno denně... Fakt je už mám plné zuby. Přitom gruntovnice mají digitalizované již několik let, za státní peníze, a pořád to křečkují jen u sebe a nejsou schopni to zveřejnit... Všude je to omezené kvůli COVIDu, ale takto? Když to srovnám se Zámrskem, kde je studovna desetkrát menší a také tam jezdí spousta lidí, jelikož nemají nic digitalizováno, tak se čeká max dva týdny. Jsem zvědav, jestli mi odpoví na můj už hodně naštvaný email. Celkem jsem už rozhodnutý to eskalovat, protože MZA si mele ve všem furt tu svou písničku a staví se do role, že oni ví nejlépe jak interpretovat zákony, zatímco jiné archivy vše zvládají daleko lépe.