Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Asi klasika - instituce, kde působil - fondy okresních školních rad, tam jsou spisy učitelů; fondy škol, kde působil; když byl inspektor tak zemská školní rada; působení ve spolcích - fondy příslušných spolků. Literárně činní mívají fondy v PNP, ale to byste jistě našla, nicméně lze se dotázat. Dále nějaký osobní fond nebo pozůstalost, to taky bývá, ale to by musela být sakra náhoda. Oslovit lze příslušné archivy či muzea - i tam se dají najít zajímavé věci.
eva48 hronovsko pardubicko 
Hledám podrobnosti o příbuzném Bohumilu Ždímalovi / 1852 Lipoltice - 1936 Praha/, který publikoval též pod jménem T.G.Klenský. Byl činný jako učitel a ředitel škol v Jičíně, ve Slaném a v Praze. V letech 1896 - 1898 byl sbormistrem Pěveckého spolku Antonín Dvořák Turnov. Překládal z francouzštiny a němčiny / Knihy: Duše dítěte, Náš Petříček, Madona Lásky atd./. Vytvořil učebnici přírodopisu. Zajímá nás především jeho činnost v Praze a na Slovensku, kde pracoval v Košicích jako školní inspektor a hlavně jako organizátor slovenského školství. Můžete mi poradit, kde a jak získat údaje o Bohumilu Ždímalovi z období Praha - Slovensko? Děkuji za každou radu.