Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

ELIOMYS Jižní Čechy, střední a jižní Morava  Mapa předků
Není pravda, že web "stěhovavých" nefachčí. Sice tam přispívá minimum lidí (pravidelně jen jedna osoba), ale zápisy tam přibývají. Pomalu, ale přibývají.
njn, bohužel většinou v jedné každé se jich najde tolik, že by nakonec člověk nedělal nic jiného.

rozhodně ale doporučuju jednou za čas prohnat to jméno zmizelého googlem, ANNO Suche a podobnými zdroji, náhoda je blbec.
jacana smutný výročí, hladím fotky spím s urnou 
věděla jsem o obou zmíněných místech, obě vypadají že počáteční ambice došly a nespolupracuje nejen lid tzv obecný matriky prolézající, ale ani ti protřelejší ... no nic, ten můj původní post byl stejně spíš jen takový plk do větru ;-)
na genealogie.taby.cz je sekce Cizí v matrice, kam pomalu přibývají různé nálezy, ale je to samozřejmě kapka v moři a obecně hledání jehly v kupce sena. Holt i v těch starých časech furt někdo někam coural, a pak si nad tím o pár století lidi můžou lámat hlavu, jak chtějí...
jacana smutný výročí, hladím fotky spím s urnou 
ale v reálu to evidentně moc nefachčí
odkaz na rody "stěhovavých" povolání v uvítací zprávě nahoře má sloužit právě k tomuto...
jacana smutný výročí, hladím fotky spím s urnou 
tss, nám jeden takovej granátník od šavolínského pluku, místo původu blíže neurčeno, povil 1804 v chalupě dítko, které třetí den zemřelo a on odvlšál i s manželkou odkudsi z daleké perdel opět do nedohledatelna ... a páč vím, že o pár let později oblast zaplavili uprchlíci a vojenští lazaři taky bůhví odkud, a byli ubytovaní po chalupách, páč ležení kapacitně zdaleka nestačilo, tak už jsem si říkala, jestli někde neexistuje nějaké místo, kam by se takoví nahlašovali, aby je chudáci rodokmenující mohli dohledat
já mám poněkud starší případ sňatku cca 1780 - voják z jižní Moravy, syn čtvrt- nebo pololáníka, musel bych dohledat; nevěsta z Dolního Slezska. Svatbu jsem nenašel, ale nejspíš si ji i s pár dětmi přivedl odněkud ze severních Čech, kde jeho pluk nějakou dobu seděl. Nedělám si nejmenší naději, že ten sňatek někdy objevím - zkoušel jsem i Musterlisten, a nenašel ho. Potom zemřel, nechal po sobě ženu a tři nebo čtyři děti, pozůstalí pak úplně zmizeli ze záznamu, možná se museli vrátit do Slezska, nevím.
SANOV Střední Čechy 
Svatba "na dálku"
Štěstí a náhoda mě přivedli k zápisu svatby, jehož hledání jsem vzdal. Nejmladšího syna ( *1769 ) sedláka ze vsi Zavidov u Rakovníka, se oženil v r. 1798 na faře v Klecanech u Kralup n. Vl. s dcerou podruha ze vsi Klíčany, což je cca 100 km. Mám zkušenost, že v té době se svatby uzavírali většinou v rámci panství, vesnice či blízkého okolí snoubenců. Panství ženicha bylo rodu Wallis, panství nevěsty rodu Clam-Gallasů. Jediné co mě napadá jak se "dali dohromady" je vojenská služba ženicha v blízkosti sídla nevěsty ......... Mohly být i jiné možnosti ? Díky za Vaše zkušenosti. Chodili i synové sedláků v této době sloužit na vojnu ? ( Mám případ, kdy ovčák z Čes. Krumlova odešel až na zámek Cítoliby u Loun, obě panství vlastnili Schwarzenbergové )