Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
OK, díky, aspoň vím, že mám koukat po nějakých indikačních spisech a soupisech nebo tak ;)

dobes: Za tohle velmi děkuji. Sice úplně nevím, co tam čtu, ale v rožku je asi kompletní seznam. Pomohlo mi to ale rozkódovat ono zatrolené přijmení na "GL.." z čp 34, což je podle všeho Glozurek (občas psáno Grozurek), které se v ČR už asi vůbec nevyskytuje.
Grecmana jsem odvodila, ale tento mi dal zabrat :)
Někdy bývá v archivu velkostatku soupis poddaných nebo v archivu farního úřadu soupis duší, vždy po rodinách, není tam něco?
No jestli byli strašně chudí, tak mezi majiteli domů nebudou.
Podívejte se na Indikační skicu. Je tam seznam majitelů domů z roku 1827. Tomečků je asi 12. Na G je v Zarazicích kromě Grabce ještě Gajdošík, Gretzmann a Greczmann.
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Mám problém s jednou linii. Zatímco normálně mají rodiny aspoň domy, kde se vyskytují, tahle část rodiny byla údajně strašně chudá, tak se mi stěhují sem a tam.
Navíc vesnice (Zarazice) je teď součást Veselí, takže se to samozřejmě výrazněji míchalo mezi jinými (dnes) součástmi Veselí (Lidéřovice, Vnorovy..), v některých je výrazně více Tomečků, ale trochu se obávám, že nebudu schopná zjistit, který z nich je ten můj. Mimoto mi takto mizí i Grabcové ale i jiná přijmení, značné stěhování tam provozuje velká část.
Svatební záznamy zmiňují jen otce ženicha a nevěsty, dál nic.

Máte nějaký postup, jaký se dá použít v takových případech? (sčítání nepomůže, tohle je doba kolem přelomu 1800, v 57' už dotyčný úplně umřel) Mimo procházení všech vesnic v okolí a hledání kompatibilního narození (která teda je z různých záznamů tak jako +/- 8 let)? Obvykle to ale znamená, udělat si nějakou kompletí představu o lidech toho přijmení a jejich pohybech. Každá nová obec má nová jména, která nejsem zvyklá číst (v Zarazicích jsem ještě pořád nevyluštila jedno na G, které vypadá že je za ním "L" ale kdo ví), takže je to dost práce.