Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

To ale asi nebylo v Praze. Tam přidaly dvoje rukavice, patlání nějakého sajrajtu na ruce (nevím teda jak se to má dělat, když mám mít dvoje rukavice), epidemiologický dotazník, při protřebě povinnost se jít nahlásit dozorkyni, načež badatel dostane záchodový doprovod (na Chodovci těch asi 10 m). Jestli mi budou kontrolovat i jetsli jsme spláchnul a umyl si ruce, nevím. Do toho zavedli v NA ještě objednávání na čas. Psali mi odtamtud, že spisy mají a dali mi výběr dva termíny, nějaké úterý 10 hod. a pak ještě jeden. Tak jsme jim napsal, že radši počkám na demontáž Protiatomového krytu Chodovec zpátky na archiv. Asi těžko pojedu 120 km do Prahy kvůli půlhodině v jednom archivu, obvykle chodím do 4 za den. Objednávání jinde na čas? SOA Praha poběží do 1.7. normálně a pokud mezitím nezačnou blbout Rouškula s Tatarem, tak už i bez povinně preventivního dušení ve slimtácích.
Minulý týden jsem byl v SOkA a žádná zvláštní opatření s výjimkou obecných (roušky, desinfekce, rozestup) jsem nezaznamenal.
archivy
Má někdo info, kdy hodlají ty protiatomové kryty přestavět zpátky na archivy? Viz níže a Zámrsk to samé. Resp. byl někdo mezitím v nějakém SOA nebo jinde?
https://www.nacr.cz/badatelna/oznameni-o-postupnem-uvolnovani-omezeni-provozu-badatelen-narodniho-archivu