Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

To mi raději ani neříkejte. HS o tom tedy ví, ale nic dělat asi nemohou.
Reakce na | Vlákno  
Nejhorší je, že se tam z hrobů kradou takové ty oválné fotografie zesnulých na porcelánu; podle HS se to navíc začalo dít teprve v posledních letech. To je ovšem úplný genealogický průšvih, protože často může jít o jedinou fotku dotyčného... Nechápu, co s tím kdo dělá, to to proboha někdo prodává Aukru či co?!
Tak to je dobré! Díky za vysvětlení. Oni už tam umístili i takovou informativní cedulku, sice je zatím volně, ale věřím, že se časem nějak ukotví do země. Snad se tedy blýská na lepší časy. Také jsem byl vyrozuměn s tím, že jsou na Olšanech tajné kamery a poslední roky se tam krade minimálně. Což je určitě dobrá zpráva, protože i z tého hrobky, o které se bavíme, v minulosti někdo ukradl bronzovou bustu dotyčného! A z jiného našeho hrobu bronzovou plaketu z třicátých let. Dědu tam dokonce před rokem okradli. Nechal si tedy tašku na hrobě a šel 20 metrů pro vodu...
Reakce na | Vlákno  
Nevyznám se v pravidlech pro dědění, ale už to, že vás oslovili, podle mě ukazuje, že byste se vlastníkem hrobky mohl stát.

V zásadě jsem při jednání s tamními úředníky získal pocit, že HS se snaží jakýmkoli legálním způsobem hrobkám najít majitele, aby je tito zrekonstruovali a zabránili tak chátrání hřbitova. Město předpokládám do hrobek, které nevlastní, nemůže investovat.

Projekt Adopce je, jak mi bylo sděleno, právně dosti komplikovaný, protože se vlastně svým způsobem snaží obejít Zákon o pohřebnictví, podle kterého nevyplacené hroby po uplynutí lhůty propadají a basta, jedno jaká osobnost v nich leží. A už to, že se o Adopci někdo byť jen pokusí, prý danou hrobku do budoucna poněkud chrání... Další výhodou Adopce oproti nájmu je, že např. ani vaše pravnoučata bez zájmu o historii hrob nezlikvidují a neprodají. To, že "vaši" hrobku adoptovala nějaká firma, je skvělá zpráva, fakt v tom není žádná habaďůra, naopak! Hrobka tím má zajištěnou dlouhodobou péči, firma pouze posílá peníze a žádné právo k hrobce jí nevzniká, a (snad) definitivně je odvrácna hrozba prodeje nějakému pražskému šíbrovi.

Ad hrob
P.S. Tedy došlo mi teď, že hrobka byla součástí dědictví a snad přešla na bezdětnou družku a po její smrti tedy možná došlo na odúmrť.