Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Já jsem si uchoval zájmové domy z Pardubicka a Jičínska. Neříkejte ale, že jste zvládl zazálohovat všechny ;) Jinak se mi tomu moc nechce věřit proč by je chtěl ředitel zpřístupnit až v roce 2026. Při vší úctě tento náš nejstarší občas už asi naživu nebude, i když bude zase někdo jiný více jak stoletý... Zajímavý myšlenkový pochod a rozmar, takhle to blokovat. Archiv má sice ze zákona povinnost zpřístupňovat své materiály, ale jistě není povinen tak činit online formou. Třeba nějak přes ty Mormony... Vystrašený ale být nemusí, zákon mu přeci dovolí je tam vložit r. 2022. Možná ještě dříve, vždyť SOA Třeboň je tam normálně má.

Nu, já čekám na slíbené matriky SOA Praha, doufám, že se tam něco děje. V říjnu avízovali, že budou "v brzké době" a pořád nic :/

A to je pořád slabý odvar proti insolvenčnímu rejstříku. Tam jsou zdravotní informace, rozvody, partneři, výdělky, rodná čísla, adresy, cokoliv vás napadne.
Na druhou stranu, když si to srovnáte s katastrem nemovitostí, kde je pro každého vše dostupné ... jména, adresy, celé smlouvy, ceny, souhrn veškerých nemovitostí daného jedince, ... tak je to vskutku "na palycy" a to hodně tvrdou.
Ad svejk - ano, také jsem je naštěstí včas zazálohoval :-)
Jinak ne 2022, ale 2026, protože si kdysi progresivní ředitel Šulc někde přečetl, že náš nejstarší občan je 105-letý, takže rozhodl takto. Že k tomu nemá žádné zákonné zmocnění nehraje v zemi bez pravidel žádnou roli.
Ad Misa - v zemi, kde státní úřad považuje VIN automobilu za osobní údaj, se nesmíte divit ničemu :-)