Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Děkuji všem, kteří se vyjádřili za názory.
Nevím, zda to může být Váš případ, ale u prvorodiček jsem občas našel, že porod probíhal u matky nevěsty, tedy i v jiné farnosti. A jen pro pořádek, ke křtu nesl/vezl dítě kmotr (levans) a otec. Matka po dobu šestinedělí do kostela nesměla. Ale spíše to bude nezapsaný (a tedy ani nezaplacený) křest v nouzi.
MenthaPiperita  
Kdyby nebylo pokřtěné, nemělo by křesťanský pohřeb a nebylo by (v této době) zapsané ani v matrice zemřelých. To bude spíš nepořádek, založený lístek, nebo tak něco.
Zesnulý existuje, ale jeho narození neexistuje
Mám dotaz na zkušenější. Zpracovávám matriky Slavkova u Brna na výskyt příjmení Pohl, někdy též zapsaný jako Pol. Ve dvou případech (ale i u jiných příjmení) kolem roku 1760 se mi stalo, že dotyčná osoba zemřela, ale její narození v matrice narozených není. Je to především u dětí, které mají zapsáno úmrtí v řádu několika měsíců, či dnů života. Stalo se to už také někomu? Je možné, že rodiče nepřišli s dítětem ke křtu, nebo je to šlendrián kooperátora, který to do mariky narozených nezapsal?