Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

honyk Východní Čechy 
Pro heslo Evidence zájmových osob StB pro Wikipedii se hodí spíš forma v PDFku od abulina. Praktické návody se tam spíš nehodí. Jako programátor bych podobný obsah udržoval na GitHubu (pokud nevadí rozhraní v angličtině). Po registraci si tam můžete vytvořit repozitáře a v nich editovat obsah podobně jako na Wikipedii. Buď v souborech s koncovkou MD (syntaxe Markdown), nebo si tam můžete zapnout funkci Wiki (programátoři používají repozitář pro kód, dokumentaci ke kódu pak mají odděleně ve Wiki). Oproti Wikipedii je to jen Váš prostor, kde si určujete pravidla. Připomínky mohou lidé (po registraci) zadávat formou hlášení chyb (karta Issues). Připomínky lze komentovat a přesouvat do archivu. Zkušenější mohou i přispívat k obsahu. Jejich změny můžete přijmout, případně zamítnout. Změny textu lze sledovat přes historii. Já si takhle udržuju průběžný posun v mém bádání po původu rodu. https://github.com/jan-tosovsky-cz/rodokmen-tosovskych (vidíte to v módu jen pro čtení, já jako správce tam mám i možnost editace).
Ad text - na encyklopedickou strukturu to asi tak úplně nevypadá, ale pokud by se dala nějak zajistit editace, připadně aspoň nahrazování novými verzemi, protože se stoprocentně něco bude upřesňovat, anebo se někdo na něco může zeptat a hodí se to doplnit, tak nejsem proti.