Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Již se spicem úspěšně spolupracujeme přes vzkazník. Emílii jsem měl v záznamech čistě náhodně (její dvě sestřenice se mi přivdaly do vzdáleného příbuzenstva), ale teď to začíná vypadat, že by to mohla být i má příbuzná, jestli se mi nekdy podaří důvěryhodně rozmotat Zouhary v 17. a počátku 18. století (tyhle velerodiny mezi Blanskem a Prostějovem už mě přivádějí k šílenství - bez ohledu na to, do které vesnice tam vlezu, narazím vždy na ta samá příjmení).
To byla rychlost!
Kdyby to už nebylo vyluštěné, doporučil bych nejprve vyhledat v Šebrově záznam o úmrtí Antona Straky, který musí být mezi těmi dvěma záznamy uvedenými SPICem. Tam je napsáno, že byl "hájný" ve výslužbě (MZA 2094, snímek 111). Tím se může trochu zúžit další postup.
spic už jen wtf 
Děkuji moc!
Co farní archiv?
spic už jen wtf 
Potřeboval bych poradit, nenapadlo by někoho, kde hledat narození Emilie Strakové 15.4.1855? Zde její svatba: http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/4608/?strana=106 (poslední) datum uvedeno u narození dcery http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/4605/?strana=182 3.vpravo. Zkoušel jsem Šebrov, Vranov, Lelekovice, Lipůvka.