Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Tak s živými lidmi by teoreticky neměl být problém, protože ty na MH uvidí pouze členové stránek a nikdo jiný. Problém je, že ta ochrana osobních informací tam nefunguje moc dobře. Mám tam Smart Matches, které jsou evidentně zkopírované ode mne, včetně žijících osob. Ty jsou sice v tom cizím rodokmenu jako "Neznamé XXX (YYY)" bez dat, ale i tak se dotyčný dostal např. k rodnému i vyvdanému příjmení mé babičky včetně informací o jejím zemřelém manželovi, partnerech, sourozencích atd.
Jako chlapec tam má dost možná živé osoby, narozené 1933 a 1944, to by mě vážně zajímalo co by na to říkali. Člověk se zaraduje a pak tohle :/
Dolmil Web Site má uzavřené celé, tam se nedostane nečlen ani na hlavní stránku (takový bych bacil). Je to ale nějaký brutální sběratel, má tam přes 67 tisíc (!) lidí a sám je člen v desítkách rodokmenů, v tolika, že to rozhodilo i GUI u MyHeritage a zobrazuje to blbě...
Více vizte poštu tu.
MISA: Tak nakonec jestli bych vás mohl poprosit, byl byste ochotný kontaktovat mi jednu osobu na MH? Jedná se mi o "dolmil web site", správcem Miloslav Dolejš. Já ho zkoušel googlit, ale přesto se nedostanu na jeho profil, tak nevidím jestli tam má uveden kontakt. Má ve stromu "moje" Homolky a ještě další, mladší generace, tak usuzuji, že by mohl být z rodiny. Já toho mám k Homolkům dost, třeba by byl rád. :-) Děkuji Vám moc.