Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Jj, v dřevních dobách jsem se taky ze shod radoval a našel tak i dost blízké příbuzné, pamatuju ještě dobu před tím, než tam implementovali to bezhlavé kopírování skrze "Objevy", to je ďáblova funkce...
Potvrzovat a odmítat shody může pořádně jen člověk s předplatným, bez něj to umožní možná jednou jako demo. Tím se potvrzuje, že shoda sedí a jde o stejného člověka, anebo odmítá, že nesedí.
Já se přiznám, že ani nevím kam vede "přijmout shodu" a "odmítnout shodu", k ničemu mě to moc nepustí, ale furt je to ten jeden Němec. Nebo to tam pak cpala teta. Ze začátku jsem měl radost z upozornění na shodu, ale teď už ty zprávy skoro považuji za spam :) smutné no.
Jo, zjevně nedávno změnili ten algoritmus, totéž hlásí spousta lidí...
Já už smartmatches skoro ignoruju, občas tam na chvíli nahlédnu esi něco, ale jinak řeším už jen ty DNA shody, tam se tak lehce nekopíruje :) Jinak jde dát ignorovat celý strom... udělal jsem to tak pro ty největší sběrače, kde fakt nehrozilo, že tam bude někdy něco relevantního.
A pak na profilu dané osoby jde vidět zdroj citace. Když ale použiju vyhledávání, tak mi tyto okopírované osoby vyskakují na prvních místech s označením, že jde o kvalitní výsledek. Dovedl bych si představit jednoduchou funkci, která bude uživatele bodovat za přidávání nových dat a penalizovat za okopírované osoby.

Když ještě fungovalo na MH diskuzní fórum, tak tam někdo psal požadavek, aby Smart Match nezobrazovalo nalezené shody v případě, že se jedná o zkopírovanou osobu. Odpověď byla něco v tom smyslu, že ten algoritmus hledání shod je tak složitý, že ho nejde takovým způsobem upravit.

Osobně by mi to kopírování 200 let starých předků nevadilo. Vadí mi však, když např. mého zemřelého dědu maj ve stromě lidi, kteří s ním nikdy neměli nic společného.

Přijde mi ale, že cca poslední měsíc to hledání shod funguje nějak divně. Dřív když to našlo shodu, tak téměř vždy seděla. Občas se to seklo u jmenovců, kteří se narodili třeba stejný rok, ale jiný den. Teď to jako shody nabízí úplně nesouvisející osoby - můj předek ve 12.generaci s člověkem narozeným 1970 apod.