Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

MenthaPiperita  
Už tu někdo hlásal, že se mají sehnat uhoněné matrikářky... tak až tazatel bude volat/psát/cestovat do toho Mělníka, může rovnou zalobbovat. Ještě tu kdysi někdo naháněl něco v okolí Mostu (nakonec z toho vypadl snad Růžodol), tam se těch matrik bude ještě X let válet mnoho a mnoho...
A tady http://ebadatelna.soapraha.cz/wicket/resource/org.apache.wicket.Application/Matriky%20na%20uradech.pdf na str. 149 je vidět, že ta matrika má označení X II, tedy druhá X, což se často zapisovalo jako XX, tedy to máte potvrzené, že tam bude ležet ještě 5 let, pokud neprojde zde diskutovaný pozměňovací návrh.
MenthaPiperita  
Když si každou tu matriku otevřete, někde na začátku to označení je. Z příslušného období je online jen matrika města Mělník, a ta má označení RIV, předchozí má RRR. Tady vidím XX, X mají Rousovice do roku 1916. Zkusila bych ty Rousovice, a velmi pravděpodobně to leží ještě v Mělníce na úřadě.
Nedokázal byste mi někdo poradit, prosím, na jakou knihu odkazuje indexový záznam o úmrtí Jana Šístka (zcela vpravo nahoře)? http://ebadatelna.soapraha.cz/d/8468/135