Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

svejk Čechy 
I když se oběsil, asi by byl zapsaný v matrice zemřelých. Já mám takových sebevrahů mezi předky dost. Jacana má sice polovinu 19. století a příjmení byla dědičně ustálena, ale i tak jsem v té době viděl, že měl sedlák přízvisko, zejména v těch jižních Čechách a jinde, a v matrice zemřelých byl zapsán pod tím druhým jménem. Ale předpokládejme, že matriky tu pečlivě prohlédla, koukala na čp. domů...třeba to s ním seklo někde, kam zrovna musel jet. Peters dobře naznačuje, že nevěsta mohla doložit u sňatku úmrtní list prvního manžela, ale pokud není jeho datum úmrtní poznamenáno v tomto oddacím zápise, tak je to asi na houby. Lovit někde listiny ve farním archivu v Soka je zoufalé a časově náročné.
GeneralHalsey  
No to je užitečné vědět, ale musí být ten zdroj informací ve formě soupisu nebo pozemkové knihy, kde se taky občas něco najde. Ne všude jsou k dispozici, bohužel.
Já takhle čirou náhodou objevil úmrtí pár osob, kteří se přestěhovali do jiné vesnice i na jiném panství a v docela pokročilém věku pár let před svou smrtí si tam koupili dům. Byli to sedláci a na původní usedlosti dál hospodařil jejich potomek. Asi bych je také nikdy nenašel a usuzoval, že se úmrtí zapomnělo zapsat, kdyby v soupisech poddaných nebyla dopsaná poznámka.
jacana líbance s pojidly; kazový řez 
Děkuji všem. Za prací do bavor (v našem případě) nejezdil, v místě i rodina bratra a ovdovělá maminka (v jiném čísle popisném) Vzdálenější nemocnice v tomhle případě imho nee a imho praktikováno spíše až o nějakých 20-25 let později a ještě jen u movitějších anebo u nějakých cestujících povolání. Tohle byl rolnický nádeník.