Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Stát se může všecko. Nelze nicméně předpokládat, že ti lidé tehdy seděli na zadku jen na rodné hroudě. Takže může být i dost daleko. Že by zemřel doma a nebyl zapsán v místní matrice se mi nezdá už v této době příliš pravděpodobné. Snad jen kdyby se střídali faráři. Zkusit lze ten průvodní materiál ("archiv fary") pokud se zachoval, ale taky bych na to příliš nespoléhal. Při dostatku času lze ve vymezeném období procházet i vzdálenější fary a nemocnice.
Zidaya Štrouf, Schönstein, Kudernatsch 
nejezdil třeba za prací do Vídně?
Taky jsem na to párkrát u sebe narazil. Jeden případ si vysvětluju tím, že když se oběsil, nějak se to na malé vesnici prostě přešlo. Je to možné…?
Mám podobný případ z přesně stejné doby (z Prahy). Starý pán, dožíval po úmrtí manželky v domě, kde celý život bydlel, a pak prostě... neumřel. Není ani v místní farnosti, ani v okolních, ani v blízkém špitále, ani o pár kilometrů dál u mladých, že by si ho vzali k sobě... (Napadá mě leda - nezačalo se třeba už tenkrát jezdit do vzdálenějších, lépe vybavených nemocnic?)
Mám takových případů vícero. V zápisu nové svatby není zmínka o tom, kdy zemřel? Případně by měl být úmrtní list součástí materiálů ke svatbě.
jacana líbance s pojidly; kazový řez 
dotaz technického rázu - jaká je šance, že v matrice není zapsaný zemřelý?

Jistý můj pra pra strýc roku 1850 šťastně povil synka a v lednu 1853 už si vdova brala jeho bratrance. V matrice zemřelých od 1849 do 1853 nic. Nic ani v blízkém špitále ani v okolních vsích. Pravda, v místě toho špitálu zrovna řádila cholera. Pravděpodobnost, že by se někam stěhoval někam dál je imho dost mizivá (vdova se vdává v čísle odkazovaném jako poslední působiště/bydliště umřelého)

jako né, že bych z chybějícího přesného data úmrtí měla nějaké vrásky, jen mne zajímá, zda se to stávalo