Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Je to úmorné, wtz, já už teď upřednostňuju kontrolu DNA shod, DNA u cizích nebude :) Tohle tam zanesli tou fíčurou "Objevy", na dva kliky si každý může kopírovat ani neví co a kam, ti lidi často ani netuší, že si to kopírují... za to je pověsit do průvanu. Jinak u shody lze zobrazit příbuzenský vztah se správcem stránek, tj. jakmile tam vztah chybí anebo je tam že je to přiženěné na 20 kroků, automaticky ignoruju.
svejk Čechy 
Já už jsem tam nic nepřijímal a nepotvrzoval. Roky jsem tam nebyl přihlášen. Myslím si, že se to dále štěpí. Jednou to třeba ode mne někdo převzal, ať už jsem to potvrdil či nikoliv a pak se to evidentně množí mezi těmi dalšími lidmi a vzniká řetězová reakce. To Vám přijde v pořádku? Výsledkem je v každém případě bordel. Hledím tam na dvacet záznamů pradědy a nevím co je to za lidi. Ani se nemůžeme zkontaktovat, protože neplatíme peníze. Něco vypínat? Nechtěl jsem být neviditelný, ale teď už je mi to jedno, jak říkám, vůbec nic mi to nepřineslo. Akorát tam cizí lidé, z nějakého důvodu, podchycují mé předky. Škoda, že pak je to kontraproduktivní, protože kdyby se opravdu nalezl vzdálený příbuzný, bude zřejmě musel oslovit dvacet lidí a čekat, kdo z nich je potomkem té osoby. Možná ho odradí placení a tudíž mi ani zprávu nepošle. Věřím, že v placené verzi se alespoň na ty potomky nějak proklikáte...Geni je třeba docela fajn. Jednoduché a přehledné. P.S. Nevylučuji, že jsem před lety shodu potvrdil. Zřejmě mi nepřišlo na mysl, že tím zároveň daruji své předky cizím lidem (sběratelům dat nebo bůhví komu). Že jsou nepříbuzní vím tak, že jsem zadavatele nalezl jiným způsobem a spojil se s ním.

Když jste bezmyšlenkovitě přijímal každou navrhnovanou shodu, muselo to tak skončit.

Navíc:

  1. Pokud nechcete, aby systém osoby ve Vašem stromu někomu doporučoval, lze to vypnout.
  2. Pokud nechcete, aby systém dál šířil fotografie osob ve Vašem stromu, lze to vypnout.
svejk Čechy 
Do dnešního dne jsem nepochopil ten idiotský myheritage portál. Víte, co se stalo? Zadal jsem tam svůj stručný vývod. Dokonce fotky ke svým předkům. A teď je tam můj prapradědeček asi dvacetkrát! Všude s mojí fotkou. Je to nějaké to párování stromů nebo co, je mi to celkem jedno, ale výsledek je ten, že to tam nezadali (přetáhli) potomci, ale naprosto cizí lidé! Takže v prvé řadě jste nadšení, že máte shodu a očekáváte, že se nalezl nějaký potomek společného předka, ale ono houby. Je to nějaký chlap z tramtárie a vůbec neví, která bije. Již před lety jsem s tím skončil. Neozval se mi vůbec nikdo a měl jsem tam desítky osob. Evidentně je pořád nejlepší sestavovat si rozrod sám, byť je to šíleně pracné a někdy nemožné dostat se k žijícím osobám. Radost mám akorát z toho, že jsem jim nedal ani korunu. Ještě to tak, haha.
MyHeritage
Jsem klientem My Heritage od r. 2010. V principu mi jejich software FTB vyhovoval, i když nebyl zcela nejlepší. Platil jsem si jejich webové služby, protože moje databáze už při přechodu k nim měla cca 6000 osob. Už při přechodu to dělalo problémy, kde to šlo, přehodilo to dny a měsíce, vše jsem musel opravovat ručně.

V roce 2013, při některém z updatů byly publikovány veřejně všechny soukromé poznámky. Co je větší problém, že z webu i z FTB se ztratily všechny obrázky, šlo o několik tisíc snímků. Přišel jsem na to náhodou v listopadu 2013, a od té doby se snažím vše řešit. Bezúspěšně. FTB se tváří, že tam snímky jsou, při rozkliku ale scházejí.

Zákaznická podpora nefunguje. Člověk poíše dopodrobn všechny problémy, jejich odpověď je taková, že požádají o popis problému. Takto jsem jim napsal asi 30x, vždy neúspěšně. Všechny moje reakce na FB vymazali. Zůstala tam jen jedna moje reakce na to, když použili jeden z mých ztracených obrázků, obrázek ještě žijících členů mé rodiny z ČR, když psali, že někdo našel svou rodinu v Dánsku. Až když jsem napsal negativní hodnocení na Trustpilota, vyměnili jsme si pár e-mailů s tzv. VIP zákaznickou podporou.

Co z toho vyplynulo ? Ze stížností si vybírají, co se jim zrovna hodí, vše ostatní zcela ignorují. Nejprve mne obviňují z toho, že jsem se jim od r. 2013 vůbec neozval, pak připustí, že jen asi 3x, i když mám schováno všech více než 30e-mailů. Pak přijdou s tím, že je to velmi nešťastná událost a že mi vytvořili backup se všemi fotkami. Když srovnám stav tohoto jejich backupu se službou backupu, online, kterou u nich mám, zjišťuji, že počet snímků i osob je nižší, než 2 poslední backupy online :-) Navíc u snímků jde jen o ty, které jsem začal dodávat po ztrátě původních. Pak přijdou s tím, že potřebují starý harddisk ze starého laptopu, že tam všechno bude (dívalo se na to několik "ajťáků" již tehdy v r. 2013 a nic nenašli). pak zase novinka - jsou profesionální IT firma a že nemohou řešit každou hloupost a kdejaký "bug", který se někde objeví.

No a nakonec přestanou úplně odpovídat a na Trustpilotu všechny recenze nechávají blokovat s tím, že jsou pomlouvačné a že jde o spamy....

Při loňském prodloužení jsem žádal o změnu registračního e-mailu s tím, že se starým mám problémy. Přislíbili mi zavolat zpět a vše vyřešit. Několik měsíců na to kašlali. Musel jsem si zavolat sám na zahraniční placené číslo a žádat o změnu. Hlupáci neznají ani standardní spelling, nerozumí jednoduché žádosti, na požadavek reagují otázkou s opakem požadavku. Takže jsem musel volat 5x, abych vše vyřešil, stálo mě to skoro 3 tisíce.

Službu webu mám předplacenou do konce července. Prodlužovat nehodlám, nestojí to zato. Celou databázi (přes 50.000 osob) před koncem vymažu a web ukončím.

Ano, FTB je dobrý software. BK však byl výrazně lepší a stabilnější, s mnoha zajímavějšími a užitečnějšími funkcemi, proto se k němu chci vrátit. To, že neumožňuje webovou aplikaci, neberu jako problém.

Pokud jde o služby MH - vše je ok, dokud nedojde k problému - pak nepomohou s ničím, člověk si vše musí vyřešit sám.
NEDOPORUČUJI !