Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

jacana líbance s pojidly; kazový řez 
já osobně si nestěžuji na institut nabízených shod (leckdy se to fakt hodí přinejmenším pro nasměrování), jen jsem si povzdechla nad tím, jak se mi ona osoba usilovně vnucuje. Nicméně i tahle jistá vlezlost některých je někdy ku prospěchu - otravovala zřejmě i mé skutečné příbuzné v cizině, s kterými jsme díky úmrtí ztratili přímé kontakty a teď je přes tuhle snad zase získáme.
Navíc mám značné pochopení i pro onu osobu, vychází z kusých a zkreslených informací o praprapředkovi odněkud - snad z Čech a louskat zdejší matriční zápisy, když česky neumí ani slovo a česko zná jen z google map, musí být dost náročné.
Jj, chyb tam je spousta. Kolikrát přestane fungovat i to, co leta šlo. Ale aktuálně ty chyby co mě nejvíc deptaly poslední týdny zdá se opravili konečně (nemožnost označit dvě osoby po sobě na fotce, zahazování jakéhokoli formátování v interní poště)
Souhlas.

Sice jsem už ve shodách tisíckrát viděl nesmysly, ale mnohdy mě právě ty (obecně nenáviděné) automatické návrhy od nesvědomitých takygenealogů přivedly na správnou cestu.

Na MH mi vadí jen to, že ta aplikace už je tak rozsáhlá, že se tvůrci nestíhají o vše tak dobře starat a udržovat to (každá stránka má jiné UI prvky, zpravidla špatné, někdy se loadery rozjedou a nikdy nezastaví, aniž bych věděl, co je vlastně špatně apod.)

Nic lepšího ale nevidím.
Jinak tohle potkávám často, že lidi nadávají, že jim MH nabízí nesmysly ve shodách a že je to podvod. Kurňa lidi je to automat, co se snaží spojovat kusé útržky informací, často s různým pravopisem, jazykem a spoustou chyb, co od toho čekáte :) Prostě je třeba to brát tak, že to nabízí možnosti a tu a tam se tam třeba vyskytne něco zajímavého. Placená verze umožňuje ty nesmysly zahazovat případně celé stromy ignorovat, aby to z nich už nic nenabízelo.