Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Díky moc, to je dostačující. Jak jsem pochopil, nebylo úplně jednoduché se v té době v penězích vyznat. Protože laicky, když by někdo např. v roce 1820 přišel s 1 zl. c.m., že ho chce rozměnit na krejcary, nebylo to jen tak. Nešlo o klasických 60 krejcarů, jak by se zdálo. Dostal by buď 750 krejcarů ve staré měně (před 1811) nebo 150 krejcarů v nové měně. Ještě jednou díky.
Do začátku možná toto.
Zdravím všechny. Nemá někdo z vás důkladnější přehled o zlatkové měně, trochu se ztrácím v těch různých typech a převodních poměrech mezi nimi. Uvádím příklad, kde jsou uváděny částky v zl. CM., dále v zl. Nom. a v zl. w/w. Ještě na jiném místně pisatel použil zl. B.Z., ale to pak rozepsal i slovně a tak vím, že je o "zlaté rejnské v bankocedulích". Nějaké povědomí mám (C.M. bude asi konvenční měna, bankocedule jsou bankovky), ale rád bych se o tom dozvěděl více (převody, za jakých okolností se používalo k platbě to či ono apod). Nemohl byste mi někdo udělat rychlou "přednášku", popř. mi doporučit nějakou literaturu na toto téma. Předem díky.