Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

MenthaPiperita  
Jsem ráda, že se můžete posunout dál - setkání s ochotným člověkem vždycky potěší.
SANOV Střední Čechy 
Měl/a jste pravdu. Díky ochotné pí. matrikářce se zápis našel v matrice uložené v Mostě, ves Růžodol ( fú Souš), pro kterou končila digitalizovaná matrika oddaných r. 1880.
MenthaPiperita  
A já mám ještě jiný nápad - v Souši sídlil farní úřad, kam podle lexikonu obcí patřily ještě dnes už vesměs neexistující obce Komořany, Konobrže, Kopisty, Pláň, Pařidla, Růžodol aTřebušice. Zdá se, že pro přelom 19. a 20. století se pro každou obec vedla tripartitní matrika - Souš, Komořany a Třebušice online jsou, ale tam je po rychlém prolistování nevidím. Ostatní budou buď ještě v Mostě/Litvínově, nebo v Litoměřicích a ještě nejsou přístupné.
melancholka  
Civilní matriky se vedou od roku 1870, evangelické od tolerančního patentu. A ještě mě napadá - u záznamu o narození není poznamka, kam se posílal křestní list? Někdy to tam bývá a pomohlo by to.
SANOV Střední Čechy 
Moc se omlouvám, ale to oddání bylo 30.7. 1900 v Souši ( ne 1922 !! - je to i vpřiložené kopii umrtí ), to asi byli ještě katolíci ....
melancholka  
Vidím taky Souš. Existuje ještě Souš u Desné, ale spíš mě napadá, jestli nebude v civilní (nebo nekatolické) matrice oddaných - ta úmrtní je taky civilní, že?
SANOV Střední Čechy 
Lokalita
Při čtení zápisu umrtí Vojtěcha Rudolfa je napsán údaj o jeho oddání "odd. dne 30./7. 1922 v Souši ". Bydliště v době jeho smrti je Otročíněves čp. 55. - dnes okr. Beroun. Protože údaj o oddání nutně potřebuji, prohledal jsem příslušnou matriku obce Souš u Mostu + - 5 let ( 153/13 - O 1881-1908 ), ale zápis tam není. Jde o tehdejší oblast hornické těžby u Mostu, osoba byla horník ....... nic. Prošel jsem i okolní lokality ( Most, Jiřetín, Litvínov .....) ale také bez nálezu zápisu. Je možná, že jde o jinou Souš, nebo zkomoleninu jiného místa ? Díky za pomoc. ------ http://img24.cz/images/77736270940052389901.jpg