Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

A nemám tedy zkušenost, takže nevím, zda je to použitelné. Ale nedalo by se tam zaregistrovat zde https://account.lds.org/register
Je tam volba "Register as a Friend - This option is for anyone who wants access to Church resources.", a pak vzniklý účet použít na FS.
honyk Východní Čechy 
Díky za zkušenosti s FS. Byl jsem moc hrr. Čím víc záznamů jsem si teď prošel, tím víc různých externích linků místo skenů se mi objevilo. Doplním, že hledám v Historical Records, kde je opravdu všehochuť zdrojů a dává mi to i trochu smysl, že ne vše je public.
Bohužel na FS je spousta materiálu, který je dostupný pouze členům církve nebo pouze z počítačů v jejich centrech :(
A zkoušel jste ten odkaz, co honyk poslal? Mám s FS už poměrně dost zkušeností a tohle vypadá opravdu na omezení, kdy indexované údaje jsou dostupné, ale scan je přístupný pouze po přihlášení na účet člena církve.
vladob genealogia, mapy, pohladnice 
Honyk má (čiastočne) pravdu. Stretol som sa s tým na FS tiež - že len pre členov LDS. Šlo o databázu "obituaries". Presnejšie, pes bol zakopaný v tom, že táto databáza patrí nejakej inej firme, ktorá prístup spoplatňuje, ale členovia LDS tam majú prístup cez FS zdarma. Ja som to mal vcelku jednoduché, vedel som menovite o koho ide, a nešiel som príslušný obituary cez GoogleSearch.
Všechno je veřejně přístupné. Navíc upozorňují že něco nemusí být přístupné z důvodu ochranných lhůt konkrétního státu. Protože je to databáze tak musíte hledat jmenovitě. S členstvím v církvi to nemá nic společného.
honyk Východní Čechy 
FamilySearch - zdroj dostupný pouze mormonům
Ve FS jsem narazil na zdroj, k němuž existuje sken, ale dostupný je jen členům církve. Jsem tam nově, ale chápu správně, že se k některým skenům jako běžný uživatel nedostanu? Netušíte, zda je tohle online ještě někde jinde? "Deutschland Heiraten, 1558-1929," database, FamilySearch (https://familysearch.org/ark:/61903/1:1:JHWW-K5X : 11 February 2018), Georg Toschowsky and Joh. Wilh. Kaysern, 08 Aug 1779; citing Infanterie Regiment 10 Von Petersdorff, Bielefeld-Wedel, Westfalen, Prussia; FHL microfilm 492,675.