Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Jak píše Peters, cesta by měla vést přes zápis v matrice, kde obvykle bývá více (rodiče rodičů), než co se do RL přepisovalo. Je to ale v ochranné lhůtě (1924).
Co je u toho narození zapsáno v matrice? Není něco v dokumentech farního úřadu? Co sčítání lidu? Jinak tedy Lotrinsko je ve Francii, ne v Německu, Spittel je zde: https://fr.wikipedia.org/wiki/L%27H%C3%B4pital_(Moselle) a nějaké matriky jsou na https://www.familysearch.org/search/catalog/736809
SANOV Střední Čechy 
Matriky v Německu
Prosím zkušenější o radu, jak se dostat k zápisu v matrice - dle přiloženého obr. Jinou možnost, jak se dostat k původu Vojtěcha Rudolfa a Marie Hrdličkové nemám. Někdy okolo r. 1900 odešli za prací do Lotrinska - Spittl, kde se jim narodila dcera Marie 11.1. 1907. Ta se pak v r. 1930 vdala (kde nevím ) v Čechách za Václava Bařtipána. ------ http://img24.cz/images/39143499666924954720.jpg ---- Jde o část rodného listu jejich syna, který se narodil 1924 v Otročiněvsi u Berouna. Víc údajů na něm není.