Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

To je strašně individuální, před lety jsem získával údaje i po e-mailu. Záleží na ochotě dané matrikářky, teoreticky by to problém být neměl, navíc jde o údaj, co už je po stoleté lhůtě.
bradhal Ať Vám koně jdou... 
Už mě tam příjemně překvapili tehdejší matrikáři, často dopisovali do knih narození, koho si dotyčný kdy vzal i třeba kdy umřel, pokud to spadalo pod stejnou matriku. V tomto případě ale nic. Zkusím zavolat na matriku, snad mi to řeknou i po telefonu (nebo budu muset najít čas, kdy těch 100 km dojet na výlet).

Jsou vůbec matrikáři ochotní sdělit údaje po telefonu? Nebo musí být návštěva a žádost s kolkem?
Nejrozumnější cesta se mi jeví přes narození toho zemřelého syna. Najděte si, na kterém úřadě to leží a zavolejte nebo napište. V roce 1911 se už běžně v matrikách narozených (alespoň tady u nás) psalo kde a kdy se narodil otec a matka a kdy a kde byla svatba.
bradhal Ať Vám koně jdou... 
Františka po Vincenc (někde udáváno Čeněk) Gregor z Anna Lukašík.
http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/4825/?strana=6
4. zápis, bez doplněného data úmrtí, protože to už byla na Vyškovci.

Hledám zápis její svatby a hlavně tedy data manžela, což byl Jan Jahoda, hajný světlovského panství (to mám potvrzeno i fotku), ale dál o něm nemůžu najít nic. Rodiče by měli být Josef a Anna, měl se narodit údajně na Lopeníku nebo i Vyškovci 04.11.1882, v domě 328 (někde jsem viděla i 7), ale k tomu se nemůžu nikde dopátrat. Našla jsem jen smrt jejich syna z roku 1912,
http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/11020/?strana=52
jméno Jahoda je tam jasně napsané, takže to není, že by ho nějak přejmenovali z některého Janigy nebo Jurigy, kteří jsou tam běžní.
Matriky procházím po internetu po večerech, bývám dost unavená, možná jsem to přehlédla. Zas procházela jsem je opakovaně tam i zpět a to jméno tam běžné není. Možná tam taky odněkud přišel, ale netuším odkud.
PavelM. Haná, Luhačovické zálesí 
bradhal - jak se jmenoval ženich a jak nevěsta z Velkého Ořechova. Je to oblast mých předků, třeba budete mít štěstí a něco o nich budu vědět...