Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Jiffy Moravia  web
"Já vážně nevím, co by mi mohlo pomoct."

Co takhle zkusit sčítáni lidu v době, kdy víte, kde sloužil a kde tedy bude zapsaný? Pokud u něj bude uvedená domovská obec, máte vyhráno.
ELIOMYS Jižní Čechy, střední a jižní Morava  Mapa předků
Řešil jsem stejný problém v podobné době a mysliveckou svatbu jsem našel až po mnoha letech, a nebyla tak daleko. Chce to dívat se na mapu a projít všechny farnosti v blízkém i vzdálenějším okolí. Samozřejmě může být kdekoli.
bradhal Ať Vám koně jdou... 
Tak to jsem v pekle. Nevěsta byla z Velkého Ořechova, tím velkým městem může být Uherský Brod, Uherské Hradiště, Zlín, cokoli. Bydleli pak na Vyškovci, ale v Hrozenkově jsem jejich svatbu taky nenašla. Ještě asi zkusím Bojkovice, když byl hajným světlovského panství.
Tato větev je jedna ze dvou, co mi tak chybí ke štěstí.
GeneralHalsey  
Svatba taky mohla být na některém z poutních míst v okolí, nebo ve větším městě, kde mohla navěsta být zaměstnaná (např. služka).
bradhal Ať Vám koně jdou... 
On to byl můj už prapra (babiččin dědeček). Určitě římský katolík. Měl ženu z jiné oblasti, u té jsem našla v příslušné matrice údaje o jejím narození i její další předky. Sňatek ale v její obci zapsaný není.
U něj mám jen správné číslo domu a nepotvrzené datum a místo narození z MyHeritage, ale bohužel tam je obecně spousta chyb. Snažím se ho tedy najít v matrikách, ale pořád nic. Našla jsem jen zápis o smrti jednoho jeho dítěte.
...a nebo taky mohli být bez vyznání nebo evangelíci. V civilních nebo evangelických matrikách jste hledal?
...a co sňatek babičky a dědečka?...ten máte? Pokud měli církevní sňatek, museli doložit rodné listy, pokud se nenarodili ve farnosti, kde byl sňatek. Pokud víte datum a místo sňatku, zapátral bych v příslušném okresním archivu. Pokud se archiválie farnosti dochovaly a jsou zpracované a dostupné , neměl by to být problém...teď teda mluvím o římskokatolické církvi. Jedná se o snubmí doklady.
bradhal Ať Vám koně jdou... 
Existuje nějaký seznam zaměstnanců v jednotlivých panstvích?

Nemůžu nikde najít pradědečka, vím jenom jméno a že byl hajným na Světlovském panství (Bojkovice) kolem roku 1900. To na sto pro. Jinak ale matriky z míst, kde by měl být narozen a kde prokazatelně žil, vůbec neobsahují takové příjmení. Nenašla jsem ani jeho sňatek, jenom záznam o úmrtí jednoho jeho dítěte, ale ani narození jiných. Já vážně nevím, co by mi mohlo pomoct.