Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Další info o Tošovských jsem vám napsala do vzkazníku.
honyk Východní Čechy 
Ten se narodil 12.4.1785 v Houdkovicích. Pak žil v krátce s první ženou v Česticích a nakonec zakotvil v Koldíně. Další detaily můžeme probrat přez vzkazník.
Zrovna jeden Jan Tošovský se mi ztratil, resp. nevím odkud přišel. Vím, že se oženil roku 1805 v Rašovicích (Týniště nad Orlicí) a zemřel v roce 1836 v Koldíně.
Šlo o příjmení Tošovský. Když už to zmiňuju, pokud na tohle příjmení kdokoliv někdy narazí, neváhejte se ozvat. Před rokem 1900 ho mám celkem dobře zmapované.
eva48 hronovsko pardubicko 
Nehledáte náhodou jména Ždímal, Bidlo nebo Hroch? Byli to učitelé v té době, Pardubice, Vysočina... a mám je ve svém rodokmenu...
To bude mnohem těžší. Soupisy učitelů jsem viděl jen pro vyšší typy škol (reálky), novější a jednou za x let. Snad existovaly nějaké věstníky na regionální úrovni nebo památníky učitelstva apod.
Nějakého učitele jsem taky hledal. Základním zdrojem jsou školní kroniky a potom osobní spisy učitelů v archivech, zde v Okresním školním výboru (pokud se dochovaly).
Potomci by se daly nalézt v některém ze sčítání lidu, pokud je však zachováno.
Seznamy učitelů
Neexistuje nějaký soupis učitelů kolem roku 1880? Jeden mi cestoval z místa na místo (vím o okolí Jaroměře a pak okolí nedaleko Skutče), rodily se mu děti, ale nedaří se mi je dohledat v matrikách N.