Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Na druhou stranu si myslím, že kdyby mě ten rod zajímal, asi bych tam tu zesnulou osobu normálně dohledal ve starších matrikách.
OK OK, ono tam byla spíš nějaká jiná příbuznost, možná teta, jen si to nepamatuju a nezapsal jsem si to, protože nešlo o rod, který mě zajímal. Každopádně uznávám, že ten váš důvod může platit i tehdy.
Přesně tak, jednak zabezpečení, druhak výpomoc v domácnosti faráře. Často také k synovi faráři přišel jeden z rodičů po ovdovění.
"matka místního faráře" je v matrikách Z poměrně často. Vůbec to však nesvědčí o tom, že farář je místní rodák (i když i to může být), ale jde o to, že si syn vzal matku k sobě na faru, kde u něj měla na stáří zabezpečení.
Díky za informace. Taky už jsem si toho všiml a věřil jsem, že je to poměrně časté. Jediný přímý důkaz, který jsem měl, bylo, když jsem zrovna teď nedávno narazil v matrice úmrtí na něco ve smyslu: Zemřela Anna Nováková, matka místního faráře.