Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Mail není spolehlivý způsob, mohlo to spadnout do spamu, mohli to přehlédnout, mohli odložit a zapomenout. Ještě bych z toho nedělal závěry. Obzvláště u novináře bych čekal zavalení poštou, tam se jeden mail ztratí hned. Už se mi taky stalo, že po kontaktu jinou cestou mi paní řekla "když já ten mail moc nepoužívám". Snad vám vyjde jiný způsob :)
Reakce na | Vlákno  
Reakce na | Vlákno  
Jiffy Moravia  web
Pokud je to starší paní, nenašel by se kontakt na ni v nějakých starých telefonních seznamech, třeba z 90. let? Předpoklad, že měla v té době telefon a že od té doby nezměnila adresu je celkem velký.
Reakce na | Vlákno  
Už jsme tu na podobné téma debatovali, ale stejně si musím postěžovat: identifikoval jsem nejstarší žijící příbuznou odlehlé větve rodiny, která by mi mohla pomoct osvětlit největší bílá místa v historii rodu, ale neznal jsem její přesnou adresu. Napsal jsem tedy velmi opatrný a velmi slušný e-mail s prosbou o případné zprostředkování kontaktu regionálnímu novináři, který s ní dělal rozhovor - a nic. Žádná odpověď. Napsal jsem stejným způsobem sekretáři zájmové organizace, které je paní členem - a opět nic.

Pochopil bych, kdyby napsali jednu řádku, že dotyčná nemá zájem o kontakt, nebo v horším případě, že třeba nedávno zemřela, ale tohle je značně frustrující. Přijdu o jedinečné a nenahraditelné informace, nevím proč a nemohu s tím nic dělat...