Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

to kozulena: Dobrý den, byloby mozne na Vas ziskat nejaky kontakt na e-mail. Ozvala se mi ohledne rodu Zitterbartu/Citterbartu paní s nickem Kozinka a patra po rodu Citterbartu ze Strakonicka. Vy jste mi kdysi nejake info nasla, ale netykalo se to me vetve, ale pravdepodobne jeji. Pripadne jestli by jste se ji mohla ozvat na e-mail : citterbartova@tiscali.cz dekuji Michal Zitterbart
Saltzmann  
Ten termín by mohl nějak souviset se Svatrohavelským posvícením (záleží o jakou dobu se jedná) nebo je to jen náhoda. S podobnou situací (identické zápisy) jsem se setkal, když vznikla nová farnost/kuracie a nový farář/kurát si pak někdy vzal staré matriky a vypsal z nich všechny údaje, které se týkaly jeho nové farnosti/kuracie třeba i sto let dozadu, a tak byly zápisy duplicitně. Záleží tak, o jaká místa se jedná a jestli spolu v minulosti měli co do činění... (obecně vzato jsi podal strašně málo informací na to, aby ses dočkal nějaké kvalifikované rady. :-) A tak můžeme jen spekulovat.
Jiffy Moravia  web
Právěže průběžně. Prostě v jedné farnosti byly svatby, kde byly zapisovány do matriky a ve vedlejší farnosti vedle vlastních zápisů zapisovali duplicitně i tyto svatby také. Až bude více času, zkusím to podrobněji analyzovat.
kozulena  
Ještě se vracím k těm duplikátům - je jich u toho sv. Jiljí taky hromada z ostatních pražských kostelů, které asi nebyly filiální, a mají vlastní mnohem detailněji psané matriky. Jedná se ale o rok 1743, tedy po bor..lu který v Praze nadělali Francouzi, a když po více než ročním obsazení Prahy v lednu 1743 z totálně vyžraného a vydrancovaného města museli odtáhnout, kdoví co se tam pak dělo.
kozulena  
A byly v té druhé matrice sňatky zapisovány průběžně nebo dodatečně (hromadně) s nějakým zpožděním? Já jsem díky takové duplicitě našla zcela náhodou dlouho hledaného předka, v matrice u sv. Jiljí v Praze byla mezi regulerními svatebními zápisy krátká noticka že se v chrámu sv. Petra a Pavla v městě Vyšehradském oženil člověk stejného jména (velmi frekventovaného), kde jsem pak našla detailní zápis. Zpoždění mezi poznámkou a zápisem bylo 4 dny, jestli ženich v té době byl farníkem sv. Jiljí není jisté, protože následný křest prvního syna byl zase v jiné farnosti. Ale byl to mlynář, takže putovní osoba.
Jiffy Moravia  web
Tak už jsem na to došel. Při detailnějším průzkumu jsem zjistil, že těch duplicit tam je víc. Že sňatky zapsané v jedné farnosti byly rovněž zapisovány i ve druhé farnosti. Já se jen soustředil na tyto snoubence, proto jsem těm ostatním zápisům nevěnoval pozornost. Proč ale dvě farnosti vedly duplicitně tutéž oddací matriku, to netuším.