Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

No to je skvělé. Ještě jednou panu MŽ díky.
ELIOMYS Jižní Čechy, střední a jižní Morava  Mapa předků
Pan MŽ našel: https://digi.ceskearchivy.cz/4250/78

Svatby, co nejsou v Nadějkově nebo v Milevsku, jsou často v Jistebnici nebo Chyškách.
Ten svědek Jakub Panec ze Zhoře je možná můj předek.
Díky.
ELIOMYS Jižní Čechy, střední a jižní Morava  Mapa předků
Rádo se stalo, já byl jen zprostředkovatel.

Stran otázky svatby s Kateřinou - matrika Milevsko 2 je z mé strany téměř neprobádaná. Pro matriku Milevsko 3 mám index oddaných ( https://genealogie-rz.webnode.cz/indexy-matrik/ ), kde jediná kombinace Bartoloměj + Kateřina před r. 1697 je v r. 1695 Bartoloměj Buzek ze Zbelítova s Kateřinou Vítovou ze Stříteže ( https://digi.ceskearchivy.cz/5535/332 ). To už je ale hodně divoká spekulace. Takže spíš ten sňatek bude jinde.
Tak ještě jednou poděkování Vám i panu Žampachovi, ten Bartoloměj Rinda *4.8.1664 ve Zhoři bude ten správný, protože ten můj předek Bartoloměj Rinda, později Souček, měl v Klokočově děti od roku 1699 a tady má se stejnou manželkou dítě ve Zhoři roku 1697: https://digi.ceskearchivy.cz/5535/27/2680/830/87/0

Čistě náhodou, nemáte podchycenou svatbu tohoto Bartoloměje Rindy s Kateřinou? Milevsko jsem zkusil projít 1680-1697, ale buď jsem tu svatbu přehlédl nebo se ženil v jiné farnosti.
Děkuji, to vypadá docela slibně, i když potvrdit se to asi nepodaří.
ELIOMYS Jižní Čechy, střední a jižní Morava  Mapa předků
Psal mi jistý pan Miloslav Žampach, že Bartoloměj Rynda se narodil 4.8.1664 ve Zhoři. Tak dle domluvy informaci předávám.
Máte to zde: http://digi.ceskearchivy.cz/cs/5534/13
Rinda - Rynda z panství Nadějkov
Nezkoumali jste někdo Rindy nebo Ryndy z panství Nadějkov?

Podařilo se mi zjistit, že pravděpodobně můj předek Bartoloměj Souček byl ve skutečnosti Bartoloměj Rinda, který přišel na opuštěný Součkovský grunt v Klokočově, dnes obec Vlksice, dříve panství Nadějkov, zhruba roku 1699. Nedaří se mi najít, odkud mohl přijít.

V Berní rule vidím sedláka Matěje Rindu v 5 km vzdálené Květuši nebo sedláka Václava Ryndu v 6 km vzdálené Zhoři, oboje panství Nadějkov.

Ve zpovědních seznamech vidím jen roku 1673 v Nosetíně (7 km daleko) Matouše Ryndu s matkou.

V matrikách zatím žádnou návaznost nevidím, spíše roztroušené výskyty Rindů/Ryndů v různých vsích.

Pozemkové knihy pro Nadějkov jsou až od roku 1780 a první zápis je z roku 1807:

Ačkoliv dle v roce 1748 obvzláštně vyhotovené písemnosti ten ve vsi Klokočově pod N. 1 ležící tak nazvaný Součkovský statek tehdejšímu hospodáři Janovi Rindovi tolik na cas živobytí proti tomu že on 50 ß (=kop grošu = 50 x 70 krejcaru = 3500 krejcaru ) neb 58 f 20 x položil, k užívání tak vydán byl, přecey by nynejší držitel Antonín Rinda jinak Souček s tímto statkem dle svojí vůle a libosti nakládati mohl, nynější milostivá vrchnost panství nadějkovského vysoce urozený pán pan Johann Tuskany z obzvláštní milosti uzavříti ráčil jemu Antonínovi Rindovi neb Součkovi tento statek se vším příslušenstvím a se všema k němu patřícíma pozemkama.

Bartoloměj Souček/Rinda byl otec v pozemkové knize zmíněného Jana Součka/Rindy a od roku 1699 měl pod příjmím Souček v Klokočově děti jako Souček, nicméně jedno dítě narozené v roce 1704 je zapsané jako Rinda. Bartoloměj zemřel v roce 1728 ve věku údajně 60 let, tedy narozen asi 1668. Matriky pro farnost Chyšky jsou ale až od roku 1673.

No a teď přemýšlím, jak najít Bartolomějovy předky, případné Bartolomějovy sourozence a jejich děti.

Nemáte někdo nějaký tip, co ještě zkusit?