Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Já jsem to znovu zkoušel ve FTB. Únor, březen se opravit daly, ale září na kartě po opravě je OK, na obdélníčku se však zase zkrátí a pak i na kartě. Problém je v tom, že po zadání volby datum popsáno slovně se datum zapíše anglicky , zkráceně. Když jsem jej v té řádce opravil na české tak se datum opraví i na otevřené kartě. Když, ale dám OK tak u února a března opraví, u září se však zkrátí. Možná se to dá nějak ovlivnit.
stoural Dějiny nejsou mrtvou historií  Stránky klanu Šemíků
V Pelhřimově bylo na papíře, jestli se nemýlím toto... http://www.rodokmenpro.cz/
Já jsem se teď díval na můj rozrod ve FTB a většinou mi to vypisuje celé názvy měsíců u dat, jen u několika to bylo zkráceno, ale nevím proč.
ELIOMYS Jižní Čechy, střední a jižní Morava  Mapa předků
Já používám Ahnenblatt, a i když má své mouchy, jsem spokojený.
Zobrazuje se např. pouze datum svatby bez místa, jinak vše co požaduješ, kromě příčiny úmrtí. To bych tam osobně stejně nechtěl, jednak pohled takovou plachtu by byl dost morbidní, ale hlavně vím, že ty zapsané a skutečné příčiny se v 19.stol. mohou diametrálně lišit.
Stran Ahnenblattu je ale faktem, že používám 2 roky starou verzi 2.74, ty novější umí třeba něco navíc. Naposledy jsem zkoušel upgradovat na verzi 2.81 někdy v létě, rozhodně to nedoporučuji - udělalo to nějaký kiks se zmršením časových dat, takže jsem se vrátil k zazálohované starší verzi. Třeba to už v současné verzi 2.85 mají vychytané.
Mimochodem Ahnenblatt má i tu výhodu, že se automaticky zálohují poslední 4 verze databáze v posledních několika desítkách minut před posledním uložením. Což jsem už taky ocenil.

Ten rozrod v Pelhřimově byl tuším Hajného Mikovce, program nevím, snad Ancestry.
V GRAMPS jde všechno tohle nastavit při generování grafu. Názvy událostí je potřeba zadávat v angličtině, výstup je pak ve vybraném jazyce včetně češtiny. Teď se mi podařilo ve výstupu všechny požadované údaje zobrazit.
svejk Čechy 
Přátelé, znáte nějaký prográmek, ve kterém si uděláte pěkný rozrod? Aby to bylo přehledné a zobrazovaly se přinejmenším tyto údaje: datum a místo narození, úmrtí, sňatku, povolání, ideálně i příčina úmrtí. Zatím to vidím takto:

Family Tree Builder - divně centruje, je to křivé, anglicky a málo informací, data vypisuje např. "19. črc 1850", ale asi se tam dá ledacos ještě navolit

Genopro - strohé
AGES - příliš mnoho spojnic, nepřehledná pavučina
Brothers Keeper a Ancestry hrůza, snad Ahnenblatt? Nedávno jsem tu někde zahlédl takový pěkný rozrod na tom Vašem srazu v Pelhřimově (byla tam ruka ukazující na rodokmen Claricie a pod ním jeden rozrod), ale bohužel nevím koho to byl rodokmen.