Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

monoptalmos Praha, Vysočina 
Svejk -
staré telefoní seznamy (ale opravdu staré) by mohly být v Národním technickém muzeu (měl by tam být archiv a knihovna), jednou jsem se po tom pídil, ale je to skoro 20 let.
Před týdnem jsem viděl nějaké nově přibylé telefonní seznamy v knihovně ČGHSP.
svejk Čechy  web
telefonní seznamy
Tak přátelé, kteří se zajímáte o staré telefonní seznamy, situace není zrovna příznivá. O víkendu jsem zajel do Poštovního muzea v Praze a ačkoliv jsem se předem informoval telefonicky, že tam skutečně budou a podíval se na jejich stránky ("otevřeno denně kromě pondělí"), samozřejmě tam na mě koukala cedulka, že se to netýká knihovny. A to je ta inkriminovaná místnost, ve které se nacházejí ony seznamy. Dokonce i v týdnu pro tuto „badatelnu“ platí otevírací doba nikoliv do 17h, jako má muzeum, ale do 16h, tak bacha na to a občas tam správce p. Halabrín přednáší s meotarem a máte utrum (bylo mi sděleno), jinak by to však mohlo klapnout, za nějaké příjemné konstelace náhod a skutečností. Také je třeba ještě počítat s naší oblíbenou a dobře známou, polední pauzou 12-13h. Jinak je to pochopitelně má chyba, že jsem na webu muzea neklikl na knihovnu. Pídil jsem se po tom, kde se k tlf seznamům dostat jinde, Národní knihovna má ze starších exemplářů bohužel jen nepatrné zlomky (např. bytové stanice UTO Praha 1969) a spadají pod chráněný fond, který se předkládá výhradně v depozitáři v Hostivaři a nedají se objednávat online. Musí se pěkně doťapat do Klementina a na papír vyplnit signaturu. Kramerius seznamy nevede, městské knihovny zcela určitě ne, takže je to vzácnost ! Pokud byste věděli, kde jinde najít staré tlf seznamy, podělte se o Vaše zkušenosti, uvítám je. Jsou to paradoxy…každý druhý je měl doma a dnes se nedají zpětně sehnat. Jednou jsem od někoho v Anonci koupil asi za stovku oba díly bytových stanic Praha 1990 - pomohly mi najít potomky vzdálených příbuzných. Zkrátka jsem zavolal sousedům na poslední adrese.