Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

ELIOMYS Jižní Čechy, střední a jižní Morava 
Naprostý souhlas.
Zrušila jsem anonymním uživatelům možnost psát. Proč? Protože se mi ani trochu nezamlouvá to, že tu někdo napadá lidi, kteří udělali obrovský kus práce pro rodopisnou komunitu - a sám se ani nedokáže podepsat, uvést alespoň svoji přezdívku. To mi zavání praktikami minulého režimu, kdy jedním z nejspolehlivějších způsobů, jak člověku znepříjemnit život, bylo právě anonymní udání nebo dopis. Uvažovala jsem i o smazání tohoto příspěvku, nakonec ho tu ale nechávám. Sama patřím mezi ty, kteří o pomoc žádají - vždy ale s tím, že projevím maximum vlastní snahy (včetně toho, že napíšu, co z textu už jsem přečetla, vypíchnu slova, která ale prostě schopná přečíst nejsem). Tuhle snahu u řady z těch, kteří žádají o přečtení delších kusů textů, nevidím - a to je to, co mi na oněch příspěvcích vadí. Pokud proto patřím mezi arogantní genealogy - patřím mezi ně ráda. Na mageu se občas stávalo (stává), že diskuze jako taková zcela zanikla právě pod příspěvky se žádostí o přečtení. Pak se není co divit, že to těm, kteří mají zájem o diskuzi a případně sdílení jiných informací, než "jen" neustále ostatním pomáhat přečíst to či ono.
Drakkar
Vrátil jsem se z víkendu bez internetu a nestačím se divit nad reakcemi na svůj příspěvek. I když, vlastně proč se divím. V našich zeměpisných šířkách je běžné, že si lidé klidně nechají "dělat na hlavu" a vůbec se neozvou. Bohužel. Děkuji nicku "věčný žák", který jediný pochopil jak byl příspěvek DRAKKARA myšlen a nenechal si to líbit. Dovolím si tvrdit, že devět z deseti přítomných alespoň jednou poslalo do diskuse prosbu o pomoc se čtením matričního záznamu. Řada z nich i vícekrát. Jak to tedy, že se nenašel nikdo další, kromě nás dvou, a neohradil se proti příspěvku DRAKKARA, který si přisvojuje právo kritizovat naše právo žádat o pomoc se čtením? Proč se bojí? Když necháme takovéto názory bez patřičné odezvy můžeme se v budoucnu dočkat i toho, že se k moci dostanou další DRAKKAROVÉ, namnoze ještě horší a budeme se divit jak s námi budou mávat. Naopak se ale ozval JPAVLIC s vysvětlením, že prý se jednalo o mírné nedorozumnění. Je mě líto, ale o nedorozumnění by se jednalo tehdy, kdyby se ozval sám DRAKKAR s vysvětlením. Ten se ale neozval. Dále. Já jsem ve svém příspěvku nekritizoval DRAKKAROVU a LODOVICOVU odbornost. Jistě ji mají a nikdo jim ji nebere. Ale na tomto případě je vidět, že vysoká odbornost se u nich nesnoubí s lidskými kvalitami. O to je to horší a zároveň smutnější. Výhrady k DRAKKAROVI jsem vyjádřil. LODOVICA jsem zmínil proto, že svého času měl právě na svých stránkách upozornění pro návštěvníky tohoto znění: (Přesnou citaci už nedám dohromady, ale podstata byla si tato.) "Tyto stránky jsou napsány v kaskádovém stylu, takže pokud se vám nezobrazují korektně, najděte si k prohlížení jiné stránky". Jak se vyjádřil jeden můj kolega programátor, cituji: "To je programátorská arogance nejhrubšího zrna". Konec citace. Přeloženo do lidštiny: Nemůžeš to přečíst, tak si trhni a jdi jinam. A jak jsem zjistil na Mageu o genealogii, když ještě jelo, z jeho některých nedávných příspěvků, k lepšímu se nezměnil. Takže proto jsem ho hodil do jednoho pytle s DRAKKAREM. Pokud jsem se v hodnocení DRAKKARA mýlil, uvítám jeho vysvětlení a pokud bude korektní, rád se i omluvím.