Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Muscardinus  
Před nějakou dobou na mageu někdo odkazoval na celkem jednoduchý soubor .xls, který vytvořil nějaký student. Zohledňuje to i změnu kalendáře, najdu si tak kterýkoliv den potřebuji.
MILAVS: používám kombinaci několika zdrojů - zaprvé pro zjištění svátku nějakého svatého používám databázi jmen na stránkách Libri.cz. Pak pro zjištění toho, o jaký den se jednalo, kalendář v programu Family Tree Builder, nebo (pokud se jedná o datování typu "20. neděle po Letnicích") stránky http://smichov.evangnet.cz/kalendar/liturgicky/

Plus mám u sebe na stránkách popis, jak některá data zjistit... http://rodokmen.psinec.com/materialy/cirkevni_kalendar.htm
Claricia díky. Takových to dat mám povícero velice bych uvítal kalendář či systém výpočtu. Mohla by jste mi ho poskytnout. Před asi půl rokem tuším , že se to probíralo na mageu a někdo poukázal na server kde se datum dal zjistit. Bohužel jsem nějak zaspal a nepoznamenal si to a nebo to nebylo co jsem od toho očekával a odkaz nemohu najít. __________________ Claricia 9.září 2009 5:43:18 MILAVS: v sobotu před sv. Matoušem léta 1539 - sv. Matouš je 21.9., v roce 1539 vycházel na čtvrtek, takže sobota před sv. Matoušem vychází na 16.9. Boží křtění by mělo být 6. ledna (aspoň doufám), v roce 1540 připadalo na sobotu, takže další sobota bylo 13.1.