Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Ve starých úmrtních matrikách je jméno zemřelého, popřípadě příjemní (u mužů); u žen a dětí je místo příjemní zapsán vztah k "přednostovi domácnosti" (syn toho a toho, manželka toho a toho) nebo vdova po tom a tom. Bývá tam uvedn věk - někdy jen roky, jindy je věk uveden přesně na den. Také je uvedena příčina úmrtí, datum pohřbu a místo úmrtí. V novějších matrikách je uvedeno datum narození, datum a místo úmrtí, datum a způsob,popř. místo pohřbu, stav zemřelého,jméno pozůstalého manžela, datum sňatku nebo jména rodičů. Ve starých matrikách není možné vyhledávat podle data narození; je možné vyhledávat podle příjmení, popřípadě podle roku úmrtí - alespoň v těch matrikách se kterými jsem se setkala já.
DRAKKAR arbor genealogica 
ad Jimb021 - v úmrtních matrikách je datum úmrtí, ale v novějších bývá i datum (příp. místo) narození, ve starších je jenom věk. A v těch starších (řekněme před 1800) jsou věky nebožtíků hodně od boku :-) i plus minus 10-15 let.