Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Ten anonym byl ode mě. Zapomněl jsem se přihlásit.
add Drakkar: Jo to je pravda. Třeba tahle tabulka je docela zajímavá: http://cs.wikipedia.org/wiki/R%C5%AFst_m%C4%9Bsta_Prahy Ale zase myslím, že ve starý praze je větší pravděpodobnost, že tam najdeš za předka nějakýho cizince či nějakou zajímavou osobnost :)
DRAKKAR arbor genealogica 
ad Jimb 021 Prahu Vám tedy vůbec nezávidím. Pokoušel jsem se dělat jistý rod v Praze 2, ale tam je obrovské množství matrik, spousty farností atd. I když původních Pražáků asi moc není. Co vím, tak Dr. Prokop Remeš má nějak předky v Praze do 15.-16. století, jinak jsou to přistěhovalci z pozdějších staletí.
Já mám Jelínky a zatím jsem v policejních přihláškách nikoho, kdo by odpovídal, nenašel. Ale příští týden bych se měl dostat k dalším informacím. Hlavně mi ted dělalo při vývodu problem to, že v matrikách mám místo narození u prarodičů zapsáno jen např. Praha V. (římsky) už z doby, kdy se značení prahy římskými číslicemi nepoužívalo. A ted nevím, jestli mysleli dnešní Prahu 5 nebo původní Praha V., která je uplně jinde. Takže mi to na jednoho člověka vycházelo prohledat dohromady klidně i 10-15 různých pražských docela tučných matrik.
Hajny_Mikovec rozpačitý 
Jimb021
Doporučuju doložit rodným listem, že s ním příjmením máte něco společného (byť nejste přímý potomek) a matrikářky (na menších vsích jistě) vyměknou a nechají Vás hrábnout i do živých, taková je moje zkušenost. Jinak Novák je skutečně pakárna, ale třeba v Praze existují přihlášky, kde se dá dohledat i místo narození toho Nováka, takže beznadějdě bych to neviděl. Ale je fatk, že dost problémů mám i s Kadlecem.