Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

jo, na to už jsem narazil. pěkný stránky :-)
Jimb: na svých stránkách mám návod pro začátečníky: http://rodokmen.psinec.com/zacatecnik.htm
Když jsem začínala sestavovat rodokmen já, tak jsem si napřed napsala (vložila do genealogického programu) ty osoby, které jsem znala osobně, z vyprávění rodičů/prarodičů, v archívu jsem hledala ve sčítacích operátech, na obecních úřadech jsem dohledávala v matrkách. Zkušenější genealogové jistě poradí více.
Ahoj, jsem genealog naprostý začátečník, ale zatím mě to baví. :-) Všechno úvodní materiály jsem poctivě pročetl a začínám pomalu, ale jistě tvořit vlastní vývod. Jenom z babičiných skladovaných úředních papírů už se mi povedlo z jedný čtvrtiny dostat do 5. generace. Bohužel bez dat narozeních. Mám dva dotazy. 1/ Jak tvoříte rozrod (tj. jak zjišťujete sourezence a ostatní děti)? Přes pozůstalé v matrikách zemřelých? Nebo se hledají jen tak nahodile další potomci v matrikách narození v místě bydliště předka v jeho odhadované "reprodukční" roky? 2/ Máte někdo zkušenosti s židovskými předky? Tj. hledání v židovských matrikách? Mám podezření, že se mi v jedný větvi okolo Josefova někdo takový objeví. Díky za odpovědi :)