Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Na můj dotaz, kdy se chystá slíbená digitalizace VS Poděbrady, jsem dostal ze SOA tuto odpověď: ... Bohužel digitalizace tak velkého fondu, jako je VS Poděbrady zatím vázne, období omezeného provozu za lockdownu, kdy se neskenovaly velké fondy, vystřídalo období několika poruch skeneru. V současné době mám informaci, že se s tímto velkostatkem počítá po vyřešení akutních menších digitalizací. Relevantní termín, kdy se s digitalizací začne, bohužel neznám. ... samotná digitalizace celého fondu zabere mnoho týdnů, (měla by se totiž týkat více než 250 knih). ...
 
Jo, zjevně nechtějí, aby jim lidi psali, je to tam někde velmi schované. Ale použil jsem už vícekrát a normálně funguje, založí to "ticket" a v něm se to pak řeší, vždy v odpovědi necháte v předmětu zprávy to číslo ticketu.
Dík za email, je zvláštní, že jsem ho na té jejich stránce vůbec nenašla.
Reakce na | Vlákno  
Díky, už to studuji. Zdá se, že jediná možnost je zavolat na tu jejich helplinku v USA, což se mi upřímně nechce, neb to je zpoplatněno. Email, kam se dá napsat,nemají.
Zkuste najít nějaký jejich starší mail z doby, kdy to ještě fungovalo, a tam v patičce klikněte na odkaz "Předvolby e-mailů", tam je třeba mít zaškrtnuté skoro vše (nemám jen telemarketing).
Plus třeba u mailů na Centrum.cz je třeba ještě jít do Nastavení - Zabezpečení - Blokování adres a výjimky - Výjimky a tam přidat celou doménu myheritage.com. Oni maily od nich jinak často zahodí dřív, než by šly vůbec do spamu, takhle už mi dorazí.
Pokud nezabere ani to, pak mail na support@myheritage.com.
Co někdo někde zmiňoval, že MyHeritage má takovou vychytávku, že pokud v nastavení zakážete zasílání informační e-mailů, tak přestanou chodit i ty, které si ručně vyžádáte. Takže asi bude nejlepší kontaktovat podporu.
Netušíte prosím co je špatně s Myheritage? Zapomněla jsem heslo a potřebuji přidat jedno dnešní úmrtí a i když zadám správný email, tak mi na něj žádné instrukce ke změně hesla nepřijdou. Kontrololuji i složku hromadné a spam. Mám tam celý rodokmen a byla jsem líná dělat si zálohu, tak jestli se tam už nikdy nedostanu je to v pytli.
 
Pardon, chtěl jsem napsat MV - Stará registratura, ne manipulace. Stará registratura na starém nebyla (odkaz nikam nevedl), na novém koukám, že jsme ji přehlídli. Takže věc je asi vyřešena.
Svobodnik_Jirik Mělnicko,Sedlčansko, Haná 
Na starém webu byly, stahoval jsem v průběhu let z nich pravidelně. Na novém jsou rovněž, letos jsem již několikrát použil: https://vademecum.nacr.cz/
Chtěl jsem se skromně zeptat, zdali by někdo nevěděl o vyfocených inventářích k fondům NA: Ministerstvo vnitra - Stará manipulace. Mohlo by to být cca 5-8 knih. Nebyly na starém webu NA a nejspíš nejsou ani na novém. Potenciálně děkuju.
 
jkjkjk ?? !! 
První je k dispozici tu (po přihlášení s akademickým/knihovním ID).
spic už jen wtf 
Jinak tedy o ty články bych měl také zájem.
spic už jen wtf 
Vidím ta jména na indikačních skicách, např. Kortus Thomas /vulgo Honza/
https://ags.cuzk.cz/archiv/openmap.html?typ=skicic&idrastru=PRA632018370
Něco jsem v té oblasti dělal, třeba se to propojí.
Stachy
DD, pátráním jsem se dostal ke Královákům - Stachy. Nemáte náhodou někdo zdigitalizované články "Jména po chalupě na Stašsku k r. 1837" a "Úplný přehled jmen majitelů chalup k r. 1837" od Jiřího Stacha ?
 
No tak ještě není VS Poděbrady, který snad přijde na řadu po tom slánském sčítání, a je tam ještě Zbiroh - a to už tu máme téměř polovinu roku. Odečtu-li dva měsíce prázdnin...
Pokud já mám info, tak věci ze SOkA se k digitalizaci vozí do SOA, takže pokud se digitalizuje sčítání, nemůžou se digitalizovat velkostatky nebo matriky.
GeneralHalsey  
Co bylo plánováno v to plánu mají hotovo, matriky všechny a velkostatky taky. Ale je pravda, že nějaký nový plán by se hodil. Alespoň, že matriky postupně pomalu dělají. Je možné, že sčítání, která jsou v SOkA dělá někdo jiný než velkostatky.
SOA Praha má poslední zveřejněný plán digitalizace 2021? Nějak se mi zdálo, že 2022. To, co bylo rozplánováno do 2021 se ještě stále nedokončilo. Já bych tedy upřímně pokračoval ve velkostatcích než ve sčítáních lidu, což je, jak vidno na tom slánském okrese, nekonečné. Navíc dle mého úzce profilové, relativně snadno dosažitelné a lehce studovatelné. Nevím tedy, jaké ročníky se dochovaly pro jednotlivé bývalé okresní úřady, ale při předpokladu průměru tří dochovaných ročníků sčítání to je výhled na příštích 15 let. Při předpokládaném převzetí stovek matrik za 3 roky (oddaní, zemřelí do 1949) by jsme se těch gruntovnic z velkostatků taky nemuseli za našich životů dočkat.
 
Vaše radost je moje radost.
 
Díky moc. Objednáno, přišlo, o víkendu již pomohlo.
Díky +1