Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Solomon a Šalamoun je jedno a to stejné jméno.
Barvíři Ciglerové
Pátrám po původu barvířského rodu Ciglerů. Podle nejstarších záznamů, které se mi podařilo dohledat, zakoupil barvíř Karel Cigler ve Světlé nad Sázavou kolem roku 1726 pozemek pro stavbu domu. Marně pátrám po tom, odkud do Světlé nad Sázavou přišel/pocházel. Při hledání v okolí, se objevil koncem 18. století barvíř Antonín Cigler, v Červené Řečici. Narodil se v roce 1756 v Nových Hradech u Litomyšle tamnímu barvíři Josefu Ciglerovi. Bohužel také netuším, odkud přišel/pocházel.
 
Seidlové v matrikách SOA Zámrsk
Také pátrám po předcích.
Našla jsem v matrikách SOA Zámrsk několik záznamů.
Samuel Saydl zemřel v roce 1750 v Loukovské huti ve věku kolem 50 let.
Měl 2 syna Karla, který se v roce 1754 oženil v Loukově s Annou Suchomelovou, Petra, který se oženil 1758 s Magdalenou Svobodovou a dceru a dceru Annu, která se prodala v roce 1751 za Václava Kopřivu.
V roce 1745 se provdala Dorota, dcera po zemřelém Salomonovi Saydlovi za Karla Ciglera v kostele Lipnici nad Sázavou.
Chci zjistit, v jakém vztahu je Solomoun Saydl se Šlamounem Saydlem, který byl v roce 1698 sklářským tovaryšem v huti Broumy.
 
monoptalmos Praha, Vysočina 
Omlouvám se, že jsem neuvedl jméno zemřelého, ano jedná se o ak.mal. Zdeňka Tůmu. Proč jsem chtěl vědět, kde se nalézá matrika zemřelých? Abych do ní nahlédl (neboť je již volná) a zjistil zda zápis neobsahje zmínku o místě pohřbení. Mezi tím jsem to zjistil dotazem na zprávu pražských hřbitovů. Stránku na Wikipedii znám, neboť jsem jejím autorem (Martin wolf), občas píši o téměř zapomenutých malířích. Přesto děkuji za vaší reakci. mono (Martin wolf)
vladob genealogia, mapy, pohladnice 
ONOMASTICA-COPERNICUS DATABASE
Zdravím, mám trochu zvláštny dotaz. Existuje štúdia okolo onomastiky a toponomastiky pre východoeurópsku oblasť, včítane CZ, SK, PL. Sú tu evidované milióny záznamov rôzneho druhu, najmä mená. Za CZ to spracoval Pavel Kolář - Filozoficko-přírodovědecká fakulta univerzita Opava Project reference LRE61004, "ONOMASTICA: multi-language pronunciation dictionary of proper names" Vyšlo to na CD Ludovik J., Pall.P.: ONOMASTICA-COPERNICUS DATABASE, Multi Language Pronunciation Dictionary of Proper Names and Place Names, ELRA Paris – CD ROM 1998 p. Kolář by mal disponovať týmto CD. Ak sa niekto z vás dokáže skontaktovať na dostup k tomuto CD, budem veľmi rád, aj keby som mohol dostať len výcuc okolo pár mien. Určite by to ocenilo viacero z vás. ------------------------ Presnejšie ide o to, že táto vedecká práca bola financovaná z peňazí európskych daňových poplatníkov, teda aj z vašich, čo to čítate, ale vydavateľ CD zaň pýta 800€. Nehoráznosť!
 
zemřelá osoba spáchala sebevraždu
... to jsou tajnosti - jeden by si myslel, že když hledáte pomoc, poskytnete potřebné informace ... nechápu.
Po pravdě řečeno, ani nechápu, jaké "nové" informace od záznamu o úmrtí očekáváte. Tato sebevražda byla bulvárem opakovaně propírána - novomanžel zjevně neunesl nevěry své manželky - filmové super-star, není vůbec problém zjistit, jak se jmenoval, v jaké farnosti byl pokřtěn - záznam o jeho křtu máte dokonce na webu, takže tam bych hledal i záznam o úmrtí. Současně zjistíte, že dané matrika ještě není přístupná.
Pro ostatní: https://cs.wikipedia.org/wiki/Zden%C4%9Bk_T%C5%AFma_(mal%C3%AD%C5%99)
 
tomasokoun  
Já pátrám po osudech rodičů prababičky, tady na odkazu https://anno.onb.ac.at/cgi-content/anno?aid=vll&datum=19150917&seite=9 ** 16. odspodu vlevo by mohl být její otec Josef, pro upřesnění bych uvítal, kdyby na tu digitální badatelnu dali digitalizované všechny kmenové listy co mají v archivu. Pak bych to mohl otvrdit nebo vyloučit. Matrika Z LstIR 12 se prý nedochovala
monoptalmos Praha, Vysočina 
kde hledat matriku zemřelých (viz. níž
Dobrý den. Kde hledat matriku zamřelých k následujícímu úmrtí: zemřelá osoba spáchala sebevraždu 14.12.1943 v Praze na Novém Městě na adrese Masarykovo nábřeží č.16, což je Dům Zpěváckého spolku Hlahol. předem vám děkuj mv
 
GeneralHalsey  
Ono je to stejně dost děravé, část padlých tam z nějakého důvodu není, takže je možná lepší hledat v matrikách, které ovšem také nejsou zatím všechny online. https://digitalnistudovna.army.cz/search?collections=vc:55e54b4d-af39-4050-b6c6-de053dbd8a70
tomasokoun  
k té kartptéce jsem našel odkaz, ale nic mi to nezobrazuje https://www.vuapraha.cz/kartoteka-padlych-v-1-svetove-valce/
Myslím, že ta kartotéka padlých je poněkud nefunkční, pokud za funkčnost budeme považovat zobrazování karet - nebo je někdo vidíte?
Problém s certifikátem celého webu samozřejmě přetrvává.
 
SANOV Střední Čechy 
Děkuji.
SANOV Střední Čechy 
.... dobrovolec 2hé Čechoslovácké divize ---- jsem přesně opsal z jeho dokumentů, co mi poslali z VHA, i když na gramatiku jsem já stejně kadet. Ale zase "umím báječný kolenotoč" jako Jindřich Benetka. ???? ???? ????
tomasokoun  
tady je osobní spis Jana Kubiše parašutisty https://www.vuapraha.cz/37-308-2-3/ tady je toho více i spis o Gabčíkovi https://www.vuapraha.cz/sbirka-37-anthropoid/
 
tomasokoun  
To aby tam dali i digitalizované kmenové listy z dob R-U je moje přání, mohl bych tak získat více informaci, zda prapraděda náhodou nezemřel jako voják během 1.SV, mne ten web vuapraha.cz blokuje prohližeč nechce mne tam pustit "Varování: možné bezpečnostní riziko Aplikace Firefox zjistila možné ohrožení bezpečnosti a stránku na serveru vuapraha.cz nenačetla. Pokud se přesto rozhodnete stránku navštívit, útočníci se mohou pokusit zcizit vaše údaje jako např. hesla, e-mailové adresy nebo údaje o platební kartě. Co s tím můžete dělat? Příčina tohoto problému je pravděpodobně na straně serveru a vy ji bohužel nemůžete odstranit. Pokud jste připojení do firemní sítě nebo používáte antivirový program, můžete se obrátit na oddělení technické podpory. Také můžete o problému informovat správce webu..."** jste tam někdo registrován, jsou u těch vládních vojáků pouze listy z kartotéky, nebo něco více? Díky
Až takhle, to někde avízovali? Bylo by to fajn. No já teď koukám, že AMP i přidal nějaké matriky, tak nevím co dřív.
tomasokoun  
VÚA digitální badatelna - Vládní vojsko evidence příslušníků
Dobrý den, nevím co od toho čekat, na tomto odkaze mi to nabídne pouze 20 jmen https://www.vuapraha.cz/badatelna/fondy/0/28228a1c-e1c1-4487-ad75-bd2ccbc41480 ** Možná časem přibudou všichni. Dle informací mají celou kartotéku, List dědy mám, moc informací o jeho službě tam není, ty jsou až v kmenovém listu, ale ten je na Slovensku v Bratislavě ** Vidím tam 2 stupně registrace, základní a pokročilou, tu základní bych zvládl ** Já čekal možnost prohlížet si kmenové listy Ať už z dob R-U nebo pozdější
 
... Karlova bude nejspíš třída Karla IV. - jak prosté milý Watsone. Když je reklama na toho blba zelenýho, nedám příspěvek "do vlákna", u jiné inzerce bez problémů.
... a jejich popisy matrik mají dost chyb a neúplností. Např. Opavu považuji za lepší "bombu".
Šanov - Koutecký
Koutecký Vladimír ... obchod s kávou, Hradec Králové, Karlova 634
Adresář ... str. 212 ... ale musíte si zjistit, kde byla Karlova ulice - Hradec historické názvy ulic "nevede".
https://www.digitalniknihovna.cz/mzk/view/uuid:37466720-c176-11e4-b2e2-005056827e52?page=uuid:0984ea50-ee44-11e4-9c07-001018b5eb5c

Adresář je naštěstí přístupný - páni wachmajstři z Moravské zemské knihovny tytéž adresáře z první republiky znepřístupnili.