Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

tomasokoun  
k té kartptéce jsem našel odkaz, ale nic mi to nezobrazuje https://www.vuapraha.cz/kartoteka-padlych-v-1-svetove-valce/
Myslím, že ta kartotéka padlých je poněkud nefunkční, pokud za funkčnost budeme považovat zobrazování karet - nebo je někdo vidíte?
Problém s certifikátem celého webu samozřejmě přetrvává.
 
SANOV Střední Čechy 
Děkuji.
SANOV Střední Čechy 
.... dobrovolec 2hé Čechoslovácké divize ---- jsem přesně opsal z jeho dokumentů, co mi poslali z VHA, i když na gramatiku jsem já stejně kadet. Ale zase "umím báječný kolenotoč" jako Jindřich Benetka. ???? ???? ????
tomasokoun  
tady je osobní spis Jana Kubiše parašutisty https://www.vuapraha.cz/37-308-2-3/ tady je toho více i spis o Gabčíkovi https://www.vuapraha.cz/sbirka-37-anthropoid/
 
tomasokoun  
To aby tam dali i digitalizované kmenové listy z dob R-U je moje přání, mohl bych tak získat více informaci, zda prapraděda náhodou nezemřel jako voják během 1.SV, mne ten web vuapraha.cz blokuje prohližeč nechce mne tam pustit "Varování: možné bezpečnostní riziko Aplikace Firefox zjistila možné ohrožení bezpečnosti a stránku na serveru vuapraha.cz nenačetla. Pokud se přesto rozhodnete stránku navštívit, útočníci se mohou pokusit zcizit vaše údaje jako např. hesla, e-mailové adresy nebo údaje o platební kartě. Co s tím můžete dělat? Příčina tohoto problému je pravděpodobně na straně serveru a vy ji bohužel nemůžete odstranit. Pokud jste připojení do firemní sítě nebo používáte antivirový program, můžete se obrátit na oddělení technické podpory. Také můžete o problému informovat správce webu..."** jste tam někdo registrován, jsou u těch vládních vojáků pouze listy z kartotéky, nebo něco více? Díky
Až takhle, to někde avízovali? Bylo by to fajn. No já teď koukám, že AMP i přidal nějaké matriky, tak nevím co dřív.
tomasokoun  
VÚA digitální badatelna - Vládní vojsko evidence příslušníků
Dobrý den, nevím co od toho čekat, na tomto odkaze mi to nabídne pouze 20 jmen https://www.vuapraha.cz/badatelna/fondy/0/28228a1c-e1c1-4487-ad75-bd2ccbc41480 ** Možná časem přibudou všichni. Dle informací mají celou kartotéku, List dědy mám, moc informací o jeho službě tam není, ty jsou až v kmenovém listu, ale ten je na Slovensku v Bratislavě ** Vidím tam 2 stupně registrace, základní a pokročilou, tu základní bych zvládl ** Já čekal možnost prohlížet si kmenové listy Ať už z dob R-U nebo pozdější
 
... Karlova bude nejspíš třída Karla IV. - jak prosté milý Watsone. Když je reklama na toho blba zelenýho, nedám příspěvek "do vlákna", u jiné inzerce bez problémů.
... a jejich popisy matrik mají dost chyb a neúplností. Např. Opavu považuji za lepší "bombu".
Šanov - Koutecký
Koutecký Vladimír ... obchod s kávou, Hradec Králové, Karlova 634
Adresář ... str. 212 ... ale musíte si zjistit, kde byla Karlova ulice - Hradec historické názvy ulic "nevede".
https://www.digitalniknihovna.cz/mzk/view/uuid:37466720-c176-11e4-b2e2-005056827e52?page=uuid:0984ea50-ee44-11e4-9c07-001018b5eb5c

Adresář je naštěstí přístupný - páni wachmajstři z Moravské zemské knihovny tytéž adresáře z první republiky znepřístupnili.
 
Bohužel matriky stahují z matričních úřadů v pětiletých vlnách, to jinde není.
MenthaPiperita
(Člověče nešťastná, za gramatického nácka jsou tu jiní, ale - 2hé? Koutecký mi ale něco říká, zeptám se.)
jo, tak už to vidím, nový link https://www.vuapraha.cz/databaze-vha/
SANOV Střední Čechy 
Děkuji za odpověď. Jé, nechci být tajuplnější než GDPR, to přijmení obou je Koutecký. Jde o rodinu, která se v r. 1905 vystěhoval do Kazachstánu - Semipalatinska. Důvod jsem nezjistil, ale vím, že tam bylo více českých rodin. Otec rodiny byl v Semipalatinsku velkouzenář, vstoupil také do ruských legií ( dobrovolec 2hé Čechoslovácké divize ) a v r. 1920 v Rusku padl. Jeho žena se pak vrátila s dětmi zpět do Čech, její syn Vladimír Koutecký byl v r. 1937 obchodník v Hradci Králové 961 a jeho sestra v témže roce bydlela s matkou v Praze Smíchov čp. 814. Hledám jejich další osud a případné potomky, proto jsem dal dotaz na ty v r. 1937 uváděné adresy.
VUA Praha
Akorát mi teda nejede databáze legionářů a padlých v 1. sv.v. na stránkách vuapraha.cz, někam to přemístili? Je tam teď digitální badatelna, tak se možná zkusím zaregistrovat, co tam pak uvidím.
 
Přátelé, všimli jste si, že SOA Třeboň přidala další porci matrik? Jako to je bomba archiv, vzor pro všechny ostatní. V podstatě každý den něco přidá, i když je to třeba "jen" elektronický rejstřík. Skvěle se tu bádá, mají všechny nejzásadnější genealogické archiválie - matriky, pozemkovky, sčítání lidu, soupisy poddaných, kroniky. Jinde člověk čeká na přírůstek měsíce i roky.
 
Je to Kořenského či Zborovská, ale je nutno hledat pod původním názvem Kořenského ulice = Smetanova 8. Nebyla to původně ulice Mlýnská, jak se blbě píše na wiki. Ovšem Šanov je tajuplnější než GDPR, takže bez příjmení se to najít nedá. S příjmením by to bylo snazší, i když spousta adresářů byla na Krameriovi v poslední době "zneveřejněna". Pokud byl ten z Hradce skutečně obchodník, nikoliv zaměstnanec obchodu, tak nalezení je relativně jednoduché.
MenthaPiperita
Oj, pardon, blbě jsem přečetla čp. Toto bude Zborovská 19.
MenthaPiperita
Pro Prahu existuje aplikace dveprahy.cz, můžete si tam vybrat, se kterou mapou porovnat stav. Pro vás bude nejvýhodnější ta z roku 1938, a myslím, že ta správná adresa bude nynější Lidická 841/9. Hradec nevím.