Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Ano, Zámrsk. Matriky zatím jen ke stažení (celé jako zip), aplikace umožňující listování online se teprve chystá. Matriky ale jsou i na FamilySearch, takže to je taky možnost, akorát je to tam nepopsané, ale knihy se dají identifikovat podle signatur.
Dotaz Slatiňany
Zdravím badatele. Potřebovala bych se kouknout do matrik Slatiňan,okr. Chrudim na výskyt určitého příjmení v minulosti. Online matriky najdu v Zámrsku? Toto území je pro mě neznámé, pohybuji se ve vodách zemských archívů Opava a Brno. Děkuji.
 
GreyWolf H. Cerekev, Křižanov, Mohelno 
Nova Popina?
Pěkný den, narazil jsem na místo narození "Nova Popina", což je asi "Nová kvasírna". Toto se opakuje u 4 dalších narození v letech 1731-1737 (Vranovská Ves u Znojma). První dítko se narodilo zřejmě (není v matrice specifikováno) v místě relativně nově fungujícího (od 1662) zájezdního hostince, druhé v "Goldene Cron", což je označení tohoto hostince a ty další 4 právě v Nova Popina. Vranovská Ves se v té době ještě stále teprve formovala kolem toho hostince. Otázka je, zda se jedná o nově zřízenou kvasírnu, jako lihovar (kvašení obilí, či ovoce na kořalku)? Pivovar to asi nebude. Děkuji za Vaše názory. Jarda
 
monoptalmos Praha, Vysočina 
matriky Maďarsko
Dobrý den. Netuším zda jsou digitalizované maďarské matriky. Může se prosím někdo podívat jestli jsou již digitalizované matriky narozených v Budapešti rok 1895 a 1898. Děkuji. martin
 
monoptalmos Praha, Vysočina 
Děkuji za doplnění, oslovil jsem onen matriční úřed Brno střed, zápis v matrice dohledali, ale kopii a ani co je v něm napsáno odmítli zdělit, prý pouze na místě povolí nahlédnout, což u mě nepřipadá v úvahu. Jsem nechodící, ale ani to je neoblomilo.
A mají na to nějaký formulář, který nutno vyplnit a podepsat. Po několika dnech dali vědět zda to našli nebo ne. Je to v podstatě nenároková věc a cena je taky exkluzivní...
Ano, porodní kniha se to možná jmenuje, nevím oficiální název. Datum, jméno a bydliště rodičky, věk, kolikátý porod, nějaké lékařské údaje, čas porodu, pohlaví, váha, délka, porodník, asistent. Myslím, že mi ale říkali, že nemají ucelenou řadu, že jim nějaké období chybí.
To jsou Knihy porodních záznamů nebo to je něco jiného?
Tak to jsem vás špatně pochopil (nicméně ty knihy narozených a zemřelých v nemocnicích skutečně existují).

Takže státní fakultní nemocnice Brno by měla být v Bohunicích, což by snad mělo spadat pod matriční úřad Brno - střed - podatelna@stred.brno.cz , nicméně Brno není moje parketa.

Teď jsem sháněl úmrtí v jednom severočeském dole v 50. letech, což bylo také poznamenáno v matrice narozených, a fotokopii zápisu jsem dostal elektronicky se vší ochotou.
monoptalmos Praha, Vysočina 
Děkuji vám za odpověď, já jsem se patrně špatně vyjádřil, nešlo úmrtí novorozence, ale o osobu narozenou v roce 1901 a v jeho zápise o narození bylo uvedeno i poznámka o úmrtí, zde je odkaz na onu matriku - http://katalog.ahmp.cz/pragapublica/permalink?xid=ED2AF7C0F8C24FB3BECB16C3A82FC3EF&scan=192#scan192 Netuším, jestli bydlel v Brně, nebo jen tam zemřel. Rád bych se do táé matriky podíval, nebo požádal o výpis, či kopii. děkuji mv
Jo a mělo by to být uloženo v archivu té nemocnice, pokud už to nebylo vyskartováno. Zkuste ředitelství - právní služby.
Myslím, že takto mohli nazývat v nemocnicích ústavní knihy narozených (kde byla porodnice) a zemřelých. Jsou tam pochopitelně jiné údaje než v civilní matrice. Já sám jsem si nedávno dával vyhledat údaj o svém narození. Jinak samozřejmě povinnost zápisu do civilních matrik počínaje rokem 1950 byla platná.
monoptalmos Praha, Vysočina 
matrika zemřelých nemocnice v brně
Dobrý den. Kde jsou prosím uloženy matriky zemřelých ve st. fakultní nemocnici v Brně rok 1951. Tato poznámka je napsána v matrice narozených osoby mého zájmu. Kde a zda v Brně tato osoba bydlela nebo jen zemřela nevím. Děkuji mv
 
Geni Pro má oproti Geni Basic možnost vyhledávání a slučování duplicitních profilů (tj. modré shody rodokmenů).
Zatím mám zkušenost, že 1 modrá shoda z 10 je správně. Pokud by někdo chtěl, modré shody mohu zkontrolovat, Geni Pro mám do ledna 2023.

Vyhledávání přes Geni Pro je stejné jako vyhledávání přes MyHeritage datové předplatné.
SAGITARIUS  
trojčata pro Chriss
SOA Zámrsk, Bystré_NOZ_(1686-1744)_000-01597, snímek 1075, hned první záznam
 
Nebo barák, za kolik se prodal, kdo tam bydlel, bydlí, kolik to má ložnic... :)
Reakce na | Vlákno  
Tak tam kolikrát stačí dotaz do Googlu a člověk zjistí i adresu, telefonní číslo, práci a tak i u žijících mladých :)
honyk Východní Čechy 
US Census 1950
 
SAGITARIUS  
Jinak tady máš ještě por dalších synonym k výtažnému/pohodnému:
http://vanek.free.fr/pohodni/Genealogie_pohodnych_v_Cechach/Nezpriznene_rody_pohodnych.html
kostej3 nevyléčitelný pošťuchovač 
jo, my to tipovali stejně, dík
Reakce na | Vlákno