Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

honyk Východní Čechy 
US Census 1950
 
SAGITARIUS  
Jinak tady máš ještě por dalších synonym k výtažnému/pohodnému:
http://vanek.free.fr/pohodni/Genealogie_pohodnych_v_Cechach/Nezpriznene_rody_pohodnych.html
kostej3 nevyléčitelný pošťuchovač 
jo, my to tipovali stejně, dík
Reakce na | Vlákno  
Výtažný je pohodný/ras.
Babka, diplom - tam bych tipl, že jde prostě o porodní bábu, co absolvovala porodní kurz zakončený diplomem.
kostej3 nevyléčitelný pošťuchovač 
dotaz: žena zpracovává nějaké staré materiály, tak mě tady zásobuje starými výrazy povolání, které pak hledáme, co znamenají, např. pohůnek, volař, podzedník, nádeník...
s čím si nevíme rady jsou povolání "výtažný" a "babka, diplom"
 
Nojo, to je fakt.
Obsah takových webů bývá v databázi a do stránky se z ní jen načítá, to není v souborech, to bylo jen za časů statických webů. Ale záleží kolik toho je, nouzovka je postahovat to v prohlížeči třeba. Ale to už jsme mimo téma skupiny :)
trojčata pro Chriss, Senice 1689
Stále je sbíráte? Mám jedna nemanželská: https://ebadatelna.soapraha.cz/d/11832/120
 
Pokud to není nějaký složitější kód a není to závislé na konkrétním serveru, možná by stačilo prosté zkopírování všech souborů.
Nejde o doménu (tedy webovou adresu blabla tečka cz, většinou v ceně cca 200Kč ročně, kterou můžete nasměrovat na jakýkoli hosting), ale webhosting, to místo kde máte fyzicky svá data a web. Bohužel asi není jednoduchý způsob, jak web převést, aby fungoval stejně, máte ho nacvakaný v jejich systému. Je třeba ten obsah odtamtud vykopírovat a vložit do něčeho samostatného. Tj. pokud si nasadíte nějaký redakční systém (Joomla, WordPress, apod., většina hostingů ho umožňuje nasadit jen na pár kliků automaticky), tak tam článek po článku nakopírovat a navkládat... Záleží kolik toho je a v jaké formě.
Bohužel osobně nestíhám ani co mám, tohle by chtělo někoho k ruce, kdo čas má a kdo by vám to udělal.
MISA: A mohu se z nich nějak vymanit, přesunout své stránky na jinou doménu? Abych je nemusel vytvářet znovu. Já těmto věcem moc nerozumím, mám doménu .cz, pak ještě jednu, ze které mám přesměrování na tu první (jelikož jsem tam tehdy nechal lomítko v názvu a to se mi nelíbí). Už ani nevím, jak jsem to udělal. A pak mám svůj web na webnode, který mi teď zničili a vydírají mě penězi. Odtud spravuji všechny domény. Nejhorší je, že do té názvu normální domény mi nedávno z webnode plácli to jejich .webnode! To už fakt není možné. Omlouvám se ostatním za off topic, když tak asi příště napíšu do pošty ????
jkjkjk ?? !! 
Já jsem si na FamilySearch postupně zvyknul a už to tam sázím celkem rychle (ale uznávám, že třeba přidání nepropojené osoby je tam hodně schované). Žádné reklamy, žádné limity, přibývají indexované zdroje (hodně na Slovensku, něco málo v Jižních Čechách (třeba Písek a okolí) a "hřbitovní" databáze typu billiongraves nebo find a grave). Ale zas moc nejsou zaměření na žijící (ti se ani nedají vkládat, resp. jenom neveřejně a nedá se v nich vyhledávat), takže "živých shod" tam člověk moc nenajde.
jkjkjk ?? !! 
Jaký na těch stránkách máte traffic? Já používám třeba endora.cz, kde chtějí za webhosting sympatické dvě stovky na rok (10 GB místa, 100 GB provozu měsíčně). Možná bych se vešel i do jejich tarifu zdarma (2 GB místa, 30 GB provoz), ale za tuhle cenu je rád podpořím.
To Webnode podle mě ty návštěvy fixluje. Nejste první, kdo s tím má problém, a ani u druhého nemohlo jít o nějaké přetížení návštěvama, měl pár návštěv za den. Asi zjistili, že lidem stačí weby zdarma a neplatí, tak tam posílají nějaké boty ze světa a emulují návštěvnost a pak vydírají s placením... Jako zlatý vlastní webhosting :) Platím 755Kč ročně u Forpsi (první rok je za 312Kč) a je v tom má vlastní doména i neomezený web.
Geni a MyHeritage jsou dost provázané. Ostatně, patří už pod stejnou firmu, oboje patří MyHeritage. Ale já to znám jen z pohledu MyHeritage, kdy se mi snaží vnutit shody z Geni za poplatek za data (i zde jdou většinou najít přes Google :)), jak je to když je člověk u Geni nevím.
Já občas něco málo přidal na FamilySearch, kde se taky snaží o jeden velký strom, ale to vkládání tam je v porovnání s MyHeritage děsně kožený a všechno mi tam tvá násobně déle, než to nacvakám. Dělal jsem tam jen úpravy a doplňky u lidí, kde jsem hledal své DNA shodě předky a hledal, zda narazím na společné.
Tak já tomu jejich systému ani moc nerozumím, řekl bych, že není zcela "user friendly", ale možná je to jen můj dojem, však tam chodím sporadicky. Vždy mě zahltí ty smart matches...ještě to tam po kouskách sází moje teta, nejprve tedy nadšení, pak zklamání... Nakonec nemám placené členství, takže mě to skoro k ničemu nepustí, i když už jsem se naučil vygooglit stránky zadavatele a dostat se tak na jeho stromeček (někdy). Mladší generace je po stránce IT ještě zdatnější, takže ti nebudou mít problém něco někam nahrát. Naopak někteří dříve narození...já totiž nejraději lovím ty pamětníky, často nemají ani počítač nebo chytrý telefon, neumí dobře anglicky, ale jejich vzpomínky jsou k nezaplacení. A hlavně historické rodinné fotografie.
Nu, snad se k nim dostanu právě přes ty mladé, nadšené ajťáky, co někam buší své DNA profily a ged soubory. P.S. Nejvíce mě fascinuje, že tolik lidí vkládá ty své rodokmeny na Myheritage a pak se vzájemně ani nemusí zkontaktovat, když nemají placené členství a nebo nenechají někde v popisu svůj email. Nevěřím, že většina lidí to tam platí...

Asi větší úspěch s kontaktáží jsem měl přes své webovky, když někteří googlí svého předka....pak mi rovnou napsali. Ale to je teď také minulost, protože mi tam začali chodit lidi a Webnode mi z toho důvodu zablokovalo stránky a požadují deset tisíc za navýšení dat. :-D Takže teď budu přemýšlet jak prostě přesunout jejich obsah na nějakou normální .cz doménu, která stojí jen pár stovek ročně.
Geni mi nevadí, ty prokliky jsou fajn a nikde se nemusím logovat a něco platit. Asi tam nahraji nějaký svůj stromeček. Akorát to bude asi menší databáze než myheritage.cz? Málokoho tam najdu. Měl jsem za to, že je to zejména pro židovské rodiny.
jkjkjk ?? !! 
Já to vidím podobně, vůbec nevadí mi, když z mého bádání mají užitek i jiní. Na to jsou tyhle globální stromy fajn. Geni umí importovat GEDCOM soubory.
honyk Východní Čechy 
Přesně. Smartmatch vužívám hlavně u vývodů. S každou generací se tam objeví řada nových příjmení a tak není od věci si to oťuknout. Do offline FTB toolu si importuju fragment větve a když se mi něco z toho ozelení (není potřeba mít ten svůj online), je to prima odrazový můstek. Dá se tak třeba najít příjmení matky nebo i lokalita, což pak zjednoduší dohledání svatby u záznamů, kde se v matrice N jejich dětí uvádělo jen její křestní jméno. Jen mám pocit, že jakmile se člověk dostane pod cca rok 1850 (kurent), najít shodu je už docela vzácnost.
honyk Východní Čechy 
Možná stárnu a myslím na budoucí kontinuitu... a tak vážně zvažuju přesun všeho mého "bádání" do globálního stromu typu Geni, aby z toho měla užitek budoucí generace a kdokoliv se od toho mohl odpíchnout dál. Drtivá většina je Zámrsk, tak ještě čekám na online prohížečku matrik (snad už v březnu), abych mohl pro citace použít odkazy místo uploadu skenů (tím bych asi rychle vyčerpal bezplatný limit). Nejsem úplné počítačové střevo a zatím doufám, že to půjde celé nějak automatizovat (Geni nabízí API).