Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

MenthaPiperita
S těmi velkými dcerami nesouhlasím. Vdavky i hluboko po dvacátém roce života nebyly nic divného ani tehdy, ani později. Rodinné fotografie i s "velkými" dětmi jsem taky viděla. Pravda, nebylo to z Plzně.
A tu fotku, tu už jste dával ne?
Anna je za mě určitě dívka, největší pochybnost bych měl s Marií, třebaže má sukni, ale spíš to bude také děvče.
Muž je bez nohy a na zemi leží dvě berle.
Z těch dvou starších stojících bych si netroufl odhadnout, která je mladší a která starší.
Určitě bych tipoval na městskou rodinu.
Trochu mě zaráží tak velké dcery na fotografii - i mnohem později žena, která se nevdala do 20, byla "podezřelá". Upřímně si nevybavuji fotografie, kde bych viděl tak velké dcery focené s rodiči v této i pozdější době.
Zajímavé jsou i ty rekvizity...
Podpis vidím na Kostrhunovi a myslím, že to tak bude.
V podpisu vidím "Kostrhunovi".
Přátelé, prosímvás už jsem z toho fakt zoufalý, dokázali byste mi zkouknout tuto fotku a sdělit, zdali ta postava třetí zprava může být holka? Možná to je kluk, ale vzhledem k původu fotky by mi to pasovalo na čtyři dcery sedícího muže. Uvedený věk je odhad, ta fotka je z Plzně zřejmě z let 1872-1875 (ačkoliv nelze zcela vyloučit, že je i z let 1883-1885, kdy atelier obnovil činnost, ovšem na jiné adrese). Možná by to nějaký odborník poznal podle oblečení. Chytám se stébla.

FOTO

Zde pak prosím, jestli byste dokázali přečíst tento podpis, co je to za příjmení. Není to žádný kurent, je to normálně z dopisu cca z roku 1980. Už mi z toho hrabe, fakt tam nic nevidím. Celý dopis napíší hezky na stroji a pak odfláknou podpis. Čtu tam Kostilunovi? Kostík…jako ten dětský jogurt? Ach jo.

podpis

 
Supr, díky. Ten první nezvládnul diakritiku, ale ten druhý udělal přesně to, co jsem potřeboval :)
Jestli se takhle narychlo koukám správně, jak Brother's Keeper (ver. 6.4.) tak starý Personal Ancestral File (ver. 4.0.4.) mají možnost omezení na počet generací při exportu do GEDCOMu u předků i potomků.
Dokázal by mi prosím někdo poradit, jak z GEDCOMu vyexportovat pouze určitý počet generací? Většina SW umí výběr omezit na předky, potomky, sourozence, ale nikde jsem nenašel omezení na počet generací. Ahnenblatt má volbu "Vymazat skupinu", kde můžu vybrat hloubku hledání, lidi vymazat a exportovat, ale maže to úplně náhodně.
 
MenthaPiperita
Trojčata
 
GeneralHalsey: Jasně, to mám už důkladně prošmejděné. Zcr: Je díky, proč jsem to neřešil dříve.
 
GeneralHalsey  
Něco podobného probíhá i pro jižní čechy a hlavně Tábor a okolí - fotografie ateliéru Šechtl a Voseček http://sechtl-vosecek.ucw.cz/cml/dir/index.html
(Ve Firefoxu podobnou službu zastane doplněk NoScript, AdBlocker a uBlock Origin)
Přátelé, pro ty z vás, které zajímají historické fotografie, tady docela hezký počin plzeňského muzea, který skenuje staré negativy: https://negativy.zcm.cz/
Moc tam toho sice není, ale v tomto směru vítám cokoliv.

Pro potěšení fotka (resp. daguerotypie) z roku 1843! Osazenstvo zámku v Libějovicích.
https://opu.peklo.biz/p/21/11/25/1637835977-0481f.png
 
Uf, děkuji, musel jsem kvůli tomu stáhnout chrome a nějak to tam nainstalovat. Mám rád totiž firefox a tam už na mě na Okounovi čumí reklamy, které nemohu ani zavřít.
GeneralHalsey  
Taky to může být uvedeno v některé matrice tam kde byla nemocnice někde poblíž, nebo taky monou být uvedeny v domovské obci.
Mám opačný problém: farář v kronice píše o nehodě autobusu na začátku 50. let, při které se měly v příkopu plném vody utopit dvě osoby. Prošel jsem všechny relevantní matriky a nikde nikdo, kdy by tomu odpovídal. Nevím, co si o tom myslet.
(Stáhněte si doplněk Adblock do Googlu, teda jestli používáte Google, návody jsou na internetu, já to udělal a je klid.)
Kolín, Libice, jestli je to ta trať na Choceň (resp. Praha – Česká Třebová), tak na té za války rovněž jezdil praděda. Za svůj život přejel asi pět lidí, prostě si sebevrah lehl v zatáčce na koleje a bylo. PS Debilní reklamy na Okounovi, už sem ani nedokážu napsat, velice složité vložit příspěvek.
Děkuji za upozornění na odkaz, tak to je paráda (a také na kolegu z Okouna, původně jsem se chtěl zeptat na serveru valka.cz). Škoda tedy, že ty kroniky nemají nějaký rejstřík, že to plácali tak za sebou, ale to je u obecních kronik to samé. Čekal bych tu třeba i seznamy strojvůdců nebo alespoň pár fotek lokomotiv a v té mojí fotili jen otevření nového tunelu nebo škody v květnu 1945. Ale je to zajímavé, např. jen výtopna Vršovice-Nusle měla v roce 1936 na 200 lokomotiv a hodně přes 1000 zaměstnanců!
To už asi nikoho nepřekvapí ... Každopádně výsledkem je, že mohutný web odkazovaný bezpočtukrát ze zahraničí zmizel.