Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

a ohledně výzbroje a výstroje doporučuji vyptat se okouna jménem czekotay
no ony byly, a jak se ukázalo, stále ještě jsou - viz ten odkaz v posledním gezově příspěvku
Safra, ony byly online? Jednu jsem studoval v Národním archivu a pracně si ji fotil z mikrofilmu. Musím říct, že to bylo velmi morbidní čtení. Na každé stránce bylo, že mašina někoho rozmačkala, vagon přejel výhybkáře atd. Praděda byl strojvůdce v letech 1918-1960 a nic tam o něm nebylo. Děda mi vyprávěl jak na něj za války dělali útok hloubkaři....kupodivu hodně těchto útoků je zaznamenaných na filmu (na youtube), kdybych tak věděl kde v ten okamžik zrovna jezdil... ČD k němu taky nic nemá, všechno brutálně vyskartovali. Ale mám doma nábojnici, kterou si údajně nechal na památku z jednoho náletu r.1945, kdyby se tu nalezl nějaký odborník a sdělil mi z jakého kulometu resp. letadla mohla pocházet (Mustang? Hurricane?), byl bych rád.
Podle toho, co jsem zaslechl, tak NA nemá k té aplikaci prakticky žádný přístup a podle něj naopak firma přestala reagovat. Takže to nejspíš každý bude vykládat jinak. Ať žijí česká výběrová řízení na nejnižší cenu.
Co vím, tak provozovatel badatelna.eu se nedohodl s NA ČR na podmínkách provozu a vypnul to. Už to ale bude nějaký ten pátek.
Tak už jsem se k těm digitalizátům taky doklikal... pokud to chtěli udělat blbuvzdorné, tak se jim to teda skoro povedlo :-D
Tak jste mě vyděsil, ty kroniky tam jsou.

A ta badatelna.eu tedy - to už je po smrti?

A poradil by někdo, jak z vademecum.nacr stáhnout celou kroniku? Díky.
bohužel... měl by to být tenhle archivní soubor, a v tom jejich novém digiarchivu je bez digitalizátů
To mi ani neříkej... mám jen pár printscreenů a odkazy.
mám dojem, že ty kroniky žel. stanic už jsou stejně z webu pryč - v létě jsem jednu potřeboval, a nenašel
badatelna.eu
Funguje badatelna.eu? Člověk zrovna něco potřebuje a ... (Dá se odtamtud stahovat? Máte někdo zkušenost? Rád bych si stáhnul pamětní knihy některých železničních stanic, protože být závislý na zdrojích na internetu je na nic.)
 
Ty restituce jsou skutečně zrušeny, dokonce se to tu hlásilo.
Přátelé, všimli jste si, že nefunguje link https://cirkevni-restituce.cuzk.cz/ ? Byly tam rejstříky k pozemkovým knihám, doufám, že to není zase další věc, která zmizela z netu díky GDPR. Pak by mě ještě zajímalo, jestli existuje nějaký web, kde se dá naskenovat fotka a podle rysů v obličeji porovnat zdali tam někdo nemá ještě jinou? Asi je to blbost, jen mám prostě spoustu starých rodinných fotek bez popisu a nějak mi to vadí. Už jsem vyčerpal všechny možnosti jak zjistit kdo na nich je. To víte, lidi na fotce z roku 1900 si už nikdo nepamatuje. A mám jich fakt hodně, krásné rakouské kabinetky.
 
Já teda nevím, ale praděda byl četník a dítě měl normálně v katolické matrice, povolání, to se nijak nevylučovalo?
Jsou digi, ale zda jsou on-line jsem už dlouho neprověřoval. Děti četníků bych spíš hledal v matrikách civilních (bez vyznání); ve vojenských jen ty, co měli co dočinění s armádou.
monoptalmos Praha, Vysočina 
matrky četnictva Praha konec 19. stol.
Prosím o radu kde hledat matriky, patrně vojenské kam se zapisovalo narození dětí četnických strážnistrů v Praze. Zápis o narození A.B.Svojsíka je též uvedena ve vojenské matrice. Vjenské matriky narozených dětí vojáků a pod. asi nejsou digitalizovány. Nic o nich nevím. Děkuji za radu. martin
 
SANOV Střední Čechy 
Pro sběratele kuriozit v matrikách
Ubitý kněz rychtářem - https://ibb.co/hcyMwK2
 
Trojčata Holešovských z Kolína 1758
https://ebadatelna.soapraha.cz/d/6676/785
 
Tak jsem zjistil, že v sousední farnosti chybí jedna církevní matrika po roce 1950 (píši skutečně o církevní, nikoli o matrice dle zákona o matrikách), resp. nelze ji najít. Celkem mne to rozladilo, že i z této doby nelze vše dohledat.