Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

GeneralHalsey  
Když je tady debata o katastru, jak je to s vložkami pozemkových knih, dá se o ně požádat emailem bez elektonického podpisu nebo nedá? Jedno pracoviště tvrdí, že to musí být s ověřením totožnosti, ale nejde to přes dálkový přístup. Na katastru se asi fakt už pomátli.
 
jkjkjk ?? !! 
Je to za 50,- strana A4 (i pokud osoba nic nemá), "evidence práv pro osobu" je jen k současnému datu, "přehled vlastnictví" i zpětně k určitému datu. Ale bez data narození to nejde.
Cena je tuším 50 Kč za stranu A4.
Zadáte jméno a datum narození a vyplivne vám to jaké nemovitosti dotyčný držel k určitému datu? Jaká je cena? Problém je datum narození, často jej neznám.
Vždyť se v placeném přístupu dá, ještě je potřeba znát datum narození.
MenthaPiperita
(Třeba Arenberger, ne? Praktické, pak by jeden nezapomínal na své nemovitosti... Pardon za OT)
:-)) Také by bylo fajn hledat v katastru podle jména.
Reakce na | Vlákno  
No to právě přece mělo nebejt!
To popravdě beru jako samozřejmost. Ani nedomýšlím, že by to nebylo.
Reakce na | Vlákno  
Nemáte zač. Já tomu bohužel rozumím jako koza petrželi. Sbírku listin jsem snad ani neviděl. Prostě jsem měl představu, že se online dostanu k těm vlastnickým změnám, byť to bude zpoplatněné. Takto mi to bylo vysvětleno z KN:

Od 1. 6. 2021 bude nutno se do aplikace nahlížení do KN k získání informací v rozsahu, jako je poskytován nyní, přihlašovat. Anonymním (nepřihlášeným) uživatelům budou zobrazovány pouze základní informace o nemovitostech a řízeních, bez uvedení vlastníků nemovitostí a účastníků řízení. Přihlásit se je možno buď pomocí eidentity nebo prostřednictvím účtu Dálkový přístup (řešení vhodnější pro právnickou osobu). Přes zpoplatněnou aplikaci DP získáte stejné informace, jako byste žádal na přepážce katastrálního pracoviště. Je možno například získat výpis z KN k datu v minulosti, ale pouze do roku 2001. Katastr nemovitostí je zřízen od roku 1993, počítačovými prostředky je veden od roku 2001, k migraci dat došlo k 4. 9. 2001. „Hlouběji“ tedy nelze prostřednictvím DP pátrat. Informace z předchozích evidencí nemovitostí můžete získat na místně a věcně příslušném katastrálním pracovišti katastrálního úřadu, ale nikoliv na přepážce, ale například v pozemkové knize. Historii od doby migrace dat lze zjistit na jakémkoliv pracovišti, ale starší již pouze na místně příslušném podle polohy nemovitosti.

lama2 Mitrovicko, Kotěnice 
Děkuji, tu Lipnici jsem na začátku textu zapoměl z radosti z Vavřince na konci a hned psal. Opravdu trefa do černého neb jsem teď prohledal matriky Lipnice/Poříčí a okolí pod 1669 a nikde dohledatelný Linda.Jste lepší než Davídek a Volf. Díky taky Mariss, kulanovi a evě48
MenthaPiperita
Trojčata
 
To je přeci skvělá zpráva, že se dva omezující byrokrati dohodli, že se před volbami ještě bude dodržovat zákon ...
Reakce na | Vlákno  
jinak nevím, jestli jste zaznamenali - Anonymní přístup do katastru zůstane, couvá úřad

"Možnost anonymního přístupu při internetovém nahlížení do katastru nemovitostí zůstane zachována. Dohodli se na tom ministr zemědělství Miroslav Toman a předseda Českého úřadu zeměměřického a katastrálního Karel Večeře."
 
Děkuji za odpověď. Já myslel jestli už jste nějak vyzkoušel ten bezplatný přístup po avizovaném znepřístupnění některých dosud veřejných údajů (majitelé nemovitostí). Jinak historie vlastnických změn, to bych taky rád viděl. Do starých knih se zapisovala snad jen do roku 1962(4). Nově by to měli na KÚ dohledat v historii počítačového zpracování dat, počítám někdy od poloviny 80. let, ale to je jen moje domněnka, možná jsou schopni to vytěžit jen od roku 2001, jak píšete... Mezidobí bude pro budoucí badatele chuťovkou, protože budou muset procházet sbírky listin, jinak to nikdo nedá dohromady. A je otázka, kdy a zda vůbec se ty sbírky listin do archivu vůbec dostanou.
Lipnice a datum křtu Vám nestačí?

Jinak na internetu jsem od "před-webovského" období,
to si lidé vykali, i když se znali, protože většinou chodili společně na PIWo do Obecního domu (Prague Internet World),
potykali si až později u panu Renčína na ISSS v Aldisu, protože to je akce dvoudenní s bohatými sponsory :-)
Soudruzi, na Okounu se lidé většinou oslovují ve 2.os. č.j., zdejší klub je v tomto ohledu značně odlišný.
 
lama2 Mitrovicko, Kotěnice 
Hluboce se omlouvám. A co ta má otázka o zdroji?
Nějak jsem si nevšiml, že bychom si potykali, byl jste u soudruhů?
Trojčata (asi) Kolín 1786
https://ebadatelna.soapraha.cz/d/6677/186