Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

spic už jen wtf 
To je ovšem jiný problém než neschopnost a neochota úředníků.
A upřímně aktivity Akademie věd a archivů nejsou zadarmo, jsou to instituce, které jsou hrazeny z našich daní a které se podílí na deficitu státního rozpočtu. Takže zadarmo ani kuře nehrabe.
No ale mapire.eu, jehož se účastní Arcanum, zpoplatněné není. A to je prostě jiná liga. V porovnání s ním jsou české aktivity podobné jamajskému bobovému týmu známému jako Kokosy na sněhu.
vladob genealogia, mapy, pohladnice 
Presne rovnaký stav je na Slovensku. Projekt Slovakiana je čisté zúfalstvo. A ešte poznámka k Maďarsku: Tam má silný podiel na digitalizácii entita "Arcanum". A tí výdatne spoplatňujú.
Ať se proberou a podívají se na společný mapový projekt Rakouského státního archivu a Maďarského národního archivu, včetně dalších subjektů. Ať se podívají na Rakouskou národní knihovnu a digitalizované noviny. Já fakt už nechápu, že když se něco dělá počesku, tak se to zaručeně musí po... prostě některé věci je lepší, když se dělají na evropské úrovni a český "zlepšováček" do toho neleze. Ať si klidně odpůrci EU trhnou ploutví. Kam jsme to s tou národní "improvizací" dotáhli? K naprostému amaterismu.
To je také on? http://katalog.ahmp.cz/pragapublica/permalink?xid=62C5F3A08C1111E9ABD040618600A675&scan=1#scan1 Anna Belšánová z Hřešihlav - tak to bude pravděpodobně příbuzní :)
jkjkjk ?? !! 
Pěkné, ale ty vodoznaky na mapách ze středověku jsou opravdu smutné. Opět projev toho "strachu", že by třeba někdo mohl tyhle produkty vědeckého bádání a archivní činnosti (placené z veřejných prostředků) třeba i k něčemu jinému využít :-(
Aha, děkuji za info. Jestli se bude měnit druhý odkaz, tj. ten volně přístupný, tak mě klepne. Tam chodím často. Pak bych si měl asi nějak zařídit dálkový přístup? Potřebuji se zkrátka vždy dostat do evidence, kde zjistím majitele domu. Můžeme v tom dálkovém přístupu vidět třeba historii vlastnictví? Kdo měl dům v roce 1930, kdo 1950, 1990 atd.?
K tomu sčítání, podívejte co mám doma po předcích.
https://opu.peklo.biz/p/21/05/05/1620206774.png
Podle mě to je nějaká přihláška, co lidé posílali do sčítání nebo spíše přihlášení k pobytu v Praze. Je to ještě ze starého Rakouska (období cca 1914-1918). Jedná se o Vinohrady čp. 383. Ale to mi řekněte, kde je v policejních konskripcích/pobytových přihláškách NA ten Frantík narozený 1914? Ani to úmrtí matky tam není. Pobytovou kartu Fr. Kopeckého jsem nalezl jedinou a to tuto:
http://digi.nacr.cz/prihlasky2/?session=86651cf1d563819fe6e33ceadee5ce154cf518de214464a58bc93b67f7a53eb1&action=image&record=122
Evidentně úřady měly ještě bohatší info, resp. přihlášky z mladší doby. Tedy ty asi budou spadat do konskripcí cca 1914-1953, které NA předkládá v badatelně a začerňuje tam data.
 
Jojo, od ČVUT bych čekal jiný přístup.
Tak už se otevřít nedají vůbec, jsou přetížené totálně.... Je překvapivé, kolik lidí má zájem v době, kdy výuka probíhá online o online historické mapy...To by jeden neřekl... :-(
Vyzkoušel jsem přihlášení ze stávajícího registrovaného na dosud neregistrovaný a funguje to. Ale co bude za tři týdny, Sůh buď :-)
 
GeneralHalsey  
Přihlašování přes eidentitu funguje, ale otázka je jak to bude nastaveno s tím k čemu se v budoucnu i přes tohle bude dát dostat.
Dálkový přístup https://katastr.cuzk.cz/DPWEB umožňuje přístup ke všemu včetně skenů listin, přehledy vlastnictví atd., je placený a na tom se snad nic měnit nebude.

Měnit se bude https://nahlizenidokn.cuzk.cz/ a tam je to i popsané. Přihlašování přes https://info.eidentita.cz/ by neměl být problém, ale uvidíme, jak to bude nakonec fungovat.
Nemáte někdo někoho na šíleném Seznamu, kdo by mohl vědět, jestli zůstane zachovaná ta funkčnost prokliku z jejich map na katastr, nebo se to taky zruší?
 
to ne, jenom základní náhled (vlastník, břemena atd)
Objednal jsem si ze Slovenska ty sčítací hároky 1930. Musím říci, že celkem spokojenost, trvalo to cca 2 týdny, cena pod 3 eura. Akorát tam lístečkem zakryli nepříbuzné osoby, které ještě v domě žily, což asi chápu v dnešní době GDPR.
Co to byl ten dálkový přístup? Mohli jste se sami dostat na knihovní vložky A,B,C, pozemkových knih?
Reakce na | Vlákno  
!
Ad katastr - mělo by to fungovat i přes obyčejný ověřený podpis, nicméně tady je třeba počítat fakt už úplně se vším.