Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

možná by pomohlo, kdyby Waki vložila odkaz na narození Josefa. Jinak podle níže odkazovaného soupisu měla Thekla z prvního manželství s dosud asi neidentifikovaným Šebkem syny dva - zmíněný Vincenc, a ještě Eduard.
S Josefem Müllerem má jako první (pokud nějaké dítě předtím neumřelo) dc. Josefu, nar. 16/1 1836, takže před tímto datem je potřeba hledat sňatek.
Já bych řekl, že se narodil - tak jak je zapsáno - v únoru, nikoliv v srpnu. Jeho žena je uvedena jako Tekla Šebková, spolu se synem z prvního manželství (Vincenc *20/8/1820, pokřtěn 22/8 u sv. Vojtěcha) - tam máte uvedeno rodné jméno Tekly = Wrchlabská.
Já taky v Praze pátrám minimálně, takže na to koukám jak jelen, ale matrika z roku 1885 v Praze vedená německy? To asi už v té době nebylo normální.
 
(Jen ještě poznámka k pobytovým přihláškám - nevěřte datům tam uvedeným, zvláště datům narození, často bývá chyba až několik let, vše je nutno ověřit v matrikách.)
rozhodně, jinak v tom nadělám chyby. Děkuji.
to "zde" jsem odkazoval už tady. Navíc v úmrtním zápise, který jste odkázala hned ve vašem prvním příspěvku, je jasně uveden jako vdovec.
Myslím, že teď bude nejlepší, když si všechny ty odkazy od začátku pečlivě projdete, srovnáte a promyslíte, snad se to celé vyjasní.
MenthaPiperita
Pobytová přihláška. Mohl se klidně oženit podruhé.
omluva, to "zde" jsem teprve teď rozklikla, díky
ještě k tomu kostelu, kde hledat - já nevím, jak to fungovalo, ale jestli byl učitelem prvně u sv. Vojtěcha, a pak u sv. Mikuláše, možná by mohly být ty děti křtěné tam, přestože podle č.p. spadal pod sv. Tomáše. Nevím, já v Praze hledám málokdy.
linknete mi, kde jste to našel prosím? v úmrtním listě 1885 není uveden jako vdovec, ale ženatý... takže zkusím ověřit, děkuji
zde

shora
Josef
Thekla (rodné jméno není uvedené, ale je tam asi datum úmrtí, 1877, ověřte), a pak Alois, Josef, Josefa, Maria, Anna
MenthaPiperita
Žena Thekla, děti Alois, Josef, Josefa, Maria, Anna.
myslím ženu a děti
Obdiv, překlep byl už v místě příslušném narození, tím vznikly nesmírné štrapáce s jeho najitím - jeho bratr bydlel ve stejném čp. a narodil se jim syn o pár týdnů dříve... peripetie trápení to rozklíčovat. Moc prosím - já ta jména nevidím (anebo nerozluštím)...
aha, pardon, blbě čtu, narození dohledáno... jinak ještě by šlo zkusit ho najít na ahmp v matrikách obecních příslušníků, tedy asi pro Malou Stranu. Místo sňatku by mohlo být v zápisech narození dětí, č.p. 130 by mělo být pod sv. Tomášem.
pozor, úmrtí je 16.7.1885, asi překlep... maželka a děti je na té první pobytové přihlášce... jenom abych netápal, to jeho narození v Rynholci máte dohledané?
Naopak, zachránil jste mě, je to totiž významný občan naší obce a je s ním trápení. Jen dohledat narození (byl nemanželský) bylo peklo a bez pomoci lidí tady na fóru hledám dodnes. Narodil se 17/8/1817 Rynholec, zemřel 16/4/1885 Praha, a já potřebuji dohledat jméno jeho ženy a dětí... Do Rynholce odešel sám, nezletilý, na studia, byl to geniální talent, tak na stipendium...
(tu druhou berte s reservou, doporučuju ty policejní přihlášky projít, Josefů Müllerů s narozením kolem r. 1817 je tam víc, nerad bych svedl na špatnou stopu - zde třeba Josef nar. 1816, otec Alois, pensionovaný profesor malostranského gymnázia)
tady pobytová přihláška, a tohle možná pobytová přihláška rodiny jeho otce? (soudím jen podle roku narození)
Smekám... já napsala po dvou dnech marného listování... Děkuju,, snad zbytek už rozšifruji. hezkou sobotu