Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

monoptalmos Praha, Vysočina 
českobratrská církev evangelická
Neví zde někdo prosím kde hledat narození pro moravskou obec Kochov. Jde o rok 1876. Netuším kde tuto informaci hledat. Děkuji
 
trojčata z Limuz, Tuklaty 01 1668
https://ebadatelna.soapraha.cz/d/11300/163
 
jindra.petr Pátrám po předcích svého otce. 
Nejspíš to bude opravdu Podhorní Újezd, našel jsem tam stejná příjmení, ale zatím se mi to nedaří propojit se známou částí rodiny. Ono taky čtení kurentu ze zápisů kolem r. 1750 není nic moc - to všichni víte. Děkuji za cenné rady!
trojčata Kounice 1752
vpravo dole a na další straně https://ebadatelna.soapraha.cz/d/4296/56
 
NA je v rozkladu, už to nejede třetí týden. Přesněji načte se to, ale tak po 6-7 minutách.
Pokud někdo sháníte něco konkrétního, napište, podívám se, jestli to nemám zazálohované :-)
 
Ten odkaz na Vademecum Národního archivu mi jede (zcela náhodně vyzkoušeny tři matriky).
monoptalmos Praha, Vysočina 
digitalizované židovské matriky
Dobrý den. Nevíte prosím někdo, kde lze prohlížet tyto matriky. Na dotaz o nefunkčnosti na internetu nikdo nereaguje. Děkuji
 
Omlouvám se, vypadla mi jedna část, to panství bylo na tři kusy. Ještě to byly Vojice-Podhorní Újezd-Sobčice-Ostroměř-Holovousy-Domoslavice. Takže ano, mohl by to být i Podhorní Újezd. Svatojanský Újezd patřil pod Bělohrad, Kumburský bylo panství Kumburk-Úlibice.
Zdravím všechny, neporadil byste mi někdo co je to spannferchen? Předem díky
 
Újezdů je tam hafo. Mám předky ze Svatojánského Újezdu (též z Kumburského), dříve jen Újezdu, myslím ale, že to bylo panství Bělohrad, i když teď z hlavy nevím a Palackého nemám po ruce.
trojčata 1773 Semice
https://ebadatelna.soapraha.cz/d/13879/63
 
Co se dívám do Palackého (1848), tak v panství Radim a Pecka vidím:
Aujezdec, Aujezdce - 17 domů, 137 obyvatel
Aujezd podhorní - 46 domů, 452 obyvatel
Záleží ze které doby je ten údaj, přečíslování mohlo nastat. Jinak já mám jen seznam dnešních katastrů na území okresu JC, kam to panství zasahovalo: Kyje-Valdice-Těšín-Soběraz-Studeňany-Radim-Lháň-Tužín-Zboží, další část Valdov-Štikov-Radkyně-Bělá-Stupná-Pecka-Lhota u Pecky-Staňkov-Vidonice-Vidochov a separátně Podlevín. Bohužel tu semilskou část nemám.
jindra.petr Pátrám po předcích svého otce. 
To je stejný problém jako níže. Spíš jsem si myslel na Újezd pod Troskami, ale taky nic. Kdybych tak měl Seznam zboží panství Radimského, ale nevím, jak se k němu dostat.
jindra.petr Pátrám po předcích svého otce. 
V textu matričního zápisu je docela čitelně uvedeno, že pochází z Újezda č. 32 a tento dnešní Újezdec má asi jen 20 čísel, ale prověřím ho.
Pokud to skutečně bylo panství Radim-Pecka, tak to bylo větší území, ale Újezdec by tam měl být jen jeden, dnes okr. Semily. Pak tedy f.ú. Jičín N 1707-1742, a dále f.ú. Železnice N 1751-1912, O 1761-1880, Z 1761-1867. Pokud tedy ř.-k. Takže viz Zámrsk.
 
Strýček Gugl nabízí - Újezdec/Syřenov severně do Radimi.
jindra.petr Pátrám po předcích svého otce. 
Panství Radimské
Ahoj, jsem tu poprvé, ani si neumím nastavit ikonku:-)... Každopádně mám prosbu. Při práci na rodokmenu jsem se zasekl kolem roku 1800, protože má prapra...babička pochází z Újezda na panství Radimském a já nemohu přijít na to, který Újezd/Újezdec by to měl být. Máte pro mě někdo dobrou radu?
 
Tak jsem moc nepochodil. Kennkarty sice v SOkA dochované mají, ale z mnou zkoumaných příjmení ani jednu. A to tam v té době žilo a mělo domovskou příslušnost od každého příjmení cca 10 lidí. Tedy nevím, čí průkazy se tedy vlastně dochovaly.
jacana smutný výročí, hladím fotky spím s urnou 
V tom mém konkrétním panství to po podrobnějším zkoumání soupisu poddaných vypadá tak, že některé rodiny byly více "sledovány" a jiné méně, u polobratra toho mého šafáře si úředníci s přesností zápisu nedělali víceméně žádnou starost - ten se sice za celá léta nikam nestěhoval, byl jen obyčejný rolník, sedlák jen chvíli po smrti matky, než sám zaklepal v poměrně mladém věku bačkorama, ale o to větší zmatek v zápisech dětí - živé označeny za mrtvé, aby za 2-3 roky náhle oživly atd. Je tedy fakt, že vyznat se v téhle rodince a stejnojmenných sousedech je složité i s podrobnou tabulkou ...
Na druhou stranu je v oněch konkrétních soupisech uváděný věk u poddaných (zkoumaný na počtu cca 50 lidí/ 6 rodin) podstatně blíže reálu než v matričních zápisech svateb a úmrtí (u lidí s narozením do cca 1830). Nicméně též beru za hlavní matriční údaje a údaje ze soupisu poddaných mám pro dokreslení života. Poznámky o tom kdo se kam oženil/vdal/vydal/ztratil jsou ale příjemným bonusem