Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
OK, díky, aspoň vím, že mám koukat po nějakých indikačních spisech a soupisech nebo tak ;)

dobes: Za tohle velmi děkuji. Sice úplně nevím, co tam čtu, ale v rožku je asi kompletní seznam. Pomohlo mi to ale rozkódovat ono zatrolené přijmení na "GL.." z čp 34, což je podle všeho Glozurek (občas psáno Grozurek), které se v ČR už asi vůbec nevyskytuje.
Grecmana jsem odvodila, ale tento mi dal zabrat :)
MenthaPiperita
MenthaPiperita
Trojčata
 
Někdy bývá v archivu velkostatku soupis poddaných nebo v archivu farního úřadu soupis duší, vždy po rodinách, není tam něco?
No jestli byli strašně chudí, tak mezi majiteli domů nebudou.
Podívejte se na Indikační skicu. Je tam seznam majitelů domů z roku 1827. Tomečků je asi 12. Na G je v Zarazicích kromě Grabce ještě Gajdošík, Gretzmann a Greczmann.
Děkuju za ně!
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Mám problém s jednou linii. Zatímco normálně mají rodiny aspoň domy, kde se vyskytují, tahle část rodiny byla údajně strašně chudá, tak se mi stěhují sem a tam.
Navíc vesnice (Zarazice) je teď součást Veselí, takže se to samozřejmě výrazněji míchalo mezi jinými (dnes) součástmi Veselí (Lidéřovice, Vnorovy..), v některých je výrazně více Tomečků, ale trochu se obávám, že nebudu schopná zjistit, který z nich je ten můj. Mimoto mi takto mizí i Grabcové ale i jiná přijmení, značné stěhování tam provozuje velká část.
Svatební záznamy zmiňují jen otce ženicha a nevěsty, dál nic.

Máte nějaký postup, jaký se dá použít v takových případech? (sčítání nepomůže, tohle je doba kolem přelomu 1800, v 57' už dotyčný úplně umřel) Mimo procházení všech vesnic v okolí a hledání kompatibilního narození (která teda je z různých záznamů tak jako +/- 8 let)? Obvykle to ale znamená, udělat si nějakou kompletí představu o lidech toho přijmení a jejich pohybech. Každá nová obec má nová jména, která nejsem zvyklá číst (v Zarazicích jsem ještě pořád nevyluštila jedno na G, které vypadá že je za ním "L" ale kdo ví), takže je to dost práce.

 
Trojčata
 
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Tak o víkendu prohledávám rodokmen americké shody, která má typicky české jméno, podaří se mi dohledat celou linii až do Čech, ale nic moc z mých oblastí.
Pak se pokouším zjistit, jestli je to opravdu rod té mojí shody, protože dávněji mrtví se v US hledají obecně lépe. Tam, kde jsou žijící lidé není možné se dopátrat ani obituaries and záznamu na hrobu a tady ti se dožívali devadesátky... ovšem pak nastávají momenty pro Whitepages (nevím co je to za službu, ale vypíše vám adresy kohokoliv a kdo tam bydlí, telefonní čísla a historii a já nevím, věk, cywe..) a finálně Facebook (a veřejní Facebookoví přátelé ;).

No a pak zjistím, že Texas má na FamilySearch záznamy narození až do roku 1997 a koukám, že ten můj match je tam s jiným otcem! Pak se dívám, že jsou tam jisté nesrovnalosti, jakože v době, kdy se narodil byla matka vdaná ještě za předchozího muže, ale v rodných listech dvou dětí má před rozvodem jméno jiného otce a později se rozvedla a vzala si toho. Taky mají v rodných záznamech dvě přijmení, ale používá jen to "české" ale říkala jsem si, že asi ze zvyku. Nicméně to vysvětluje záznamy o "minulých jménech" na Whitepages a taky proč tam bydlí nějaký člověk jiného jména.
Takže slepá ulička a hledám dál v linii toho dalšího chlápka. Ale tam až do 18. století samý anglicko/skotský předci a ani náznak toho, že by do toho někde vlezla česká linie.

Nakonec usuzuju, že možná nevěděla čí ty děti jsou, proto mají dvě přijmení a to že je tam napsaný nějaký člověk, není podstatné (možná taky proto si dělal test?) takže se vracím zpět k té české linii a nakonec najdu něco, co je vedle od jedné z vesnic, no mohlo by být, ale zas to nechám na jindy.
Není to lehký. A příbuzný Alvin byl zjevně komplikovaný člověk ;)

(v jiném hledání předtím narazím na manželku s přijmeními Teply Sadlo a v duchu se usměju ;) méně se usmívám, až Teplé dohledám do mojí vesnice, ovšem oni se tam berou navzájem, ach jo.. )
 
Ono na FB je problém, že zprávy od cizích FB schovává do záložky Messengeru "Žádosti o zprávy" (a v mobilní aplikaci snad ještě víc schovaně kdesi), a nedává na to většinou žádnou notifikaci. Lidi často netuší, že to existuje a že tam můžou mít zprávy. Zrovna nedávno jsem tam navedl jedu slečnu, a ta tam našla zprávy staré několik let...
Já to dělám tak, že hledám podle příjmení a píšu všem adeptům dotaz, zda jsou hledaná osoba. Zkoumám např. i jejich přátelé, abych odhadl, odkud mohou být. Spousta z nich ale stejně neodepíše.
To je právě jiná větev z té pošlosti, oni nevědí nic bližšího. No, jak bude čas, budu ještě googlit.
spic už jen wtf 
spic už jen wtf 
A nejde se jich zeptat, když se ozvali? Jinak na facebooku je to vyhledávání schválně funkčně dost omezené.
Fajn jsou knihy vydaných domovských listů (SOkA).
Přátelé, jen bych se chtěl zeptat. Máte někdo zkušenost s hledáním osob na Facebooku? Jestli lze nějak filtrovat podle roku narození, místa, jména, i když tam člověk nemá veřejně uvedený ten věk? Totiž mnoho let se snažím najít argentinské příbuzné a teď se mi skrze webové stránky ozvali příbuzné z té rodiny a jsem blízko. Znám jména, občas datum narození, ale pořád se nedaří nikoho nalézt. Mám zase smůlu v tom, že to jsou samé ženy a neznám jména po provdání. :( Benegasů z Argentiny je na FB hafo a dokonce také Venegasové, Bonegasové… Nemohu to vzdát. Toto mám: Argentina, Benegas či Bonegas.jpg
 
Ano, člověk se podívá po několika dnech na Okouna, aby zjistil, že se ho právě před chvíli někdo zeptal :-) Je to tisk 593, na momentální stav projednávání jsem se nedíval, ale již existují pozměňovací návrhy, které to navracejí do stávajícího stavu.
 
spic už jen wtf 
Můžete prosím poslat odkaz na psp.cz? Nedaří se mi to najít.
trojčata
Jezevec1, miana - děkuju za trojčata, to je zase nálož!