Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

SANOV Střední Čechy 
Děkuji.
Keplik the Match Man,   mile lidske zviratko 7
Takže Johann byl synem pastýře z Kožlan.
Keplik the Match Man,   mile lidske zviratko 7
Tu Dorotu nevím, ale Hirt je pastýř a "des Hirten" je 2. pád.
SANOV Střední Čechy 
něm. výrazy
Prosím o pomoc zkušené němčináře. V textu zápisu oddání z r. 1680 jsou dvě slova, jejichž význam nemohu najít. Jsou podtržena. Jde svatbu Jana Volfa Hürten .. ? z Kožlan a Doroty Hassickin .? Jana Hory ze Šanova dcery. ( čtu : oddán byl Johann Wolf deß Hürten von Koshlan sein Sohn, mit der Dorothea Hassickin (případně Hasükin ? ) des Hanss Hora von Schanowa .... atd. ) ------ http://imgWorld.cz/W5U4vATYdf.jpg ----- Děkuji
 
A nevydal to náhodou pod nějakým jiným pseudonymem? Vypadá to, že ta jména docela střídal.
Díky za trojčata - ohad, Melly a Karels.
 
To je pravda, je to zvláštní, fakt nevím, co tam Kuzma Novotný co kdy dělal. Nikde žádná zmínka, dopis, nic. Psali o Mikoláškovi jiní.
Mne zaujalo, že vydali rodný list spisovateli Kuzmovi Novotnému, i když asi nebyl příbuzný. Tehdy se ovšem ještě nehrálo na GDPR. :)
Ano, v tom se angažuji. Příbuzný. :) Zajímá vás něco k Mikoláškovi? Ty křestní listy byly pravděpodobně pro soudy, kterých měl hafo, nebo pro ty živnosti atd.
Nemáme vám na to založit samostatné auditko? :)
Melly Detained by the world.  Expect me when you see me.
Jj, je to on. Více k tomu případně p. svejk. :-)
Ale toho Podlahu jsem si nespojila, díky.
Všimněte si velmi zajímavého zápisu hned pod trojčaty:
1. křticím knězem byl mladý kaplan Antonín Podlaha, pozdější biskup, autor "Památných míst Království českého", sběratel atd.

2. podle dodatečných poznámek byl křestní list vydán 7krát (!), dvakrát k soudu, jednou spisovateli Kuzmovi Novotnému pro "literární účely".

3. Tím křtěncem je evidentně léčitel Jan Mikolášek, o kterém se chystá film, i když je tady příjmení zapsáno jako "Mikulášek".
trojčata pro Chriss
 
Melly Detained by the world.  Expect me when you see me.
trojčata pro Chriss
Antonín, Václav a Anna Josefa Spourovi, Rokycany
*11.4.1889, zemřeli všichni tři 14.4.
 
monoptalmos Praha, Vysočina 
Dobrý den. Děkuji za pomoc, ale nedokáži ztotožnit nevěstu J.Kulika s Theresií Breilovou. Zápis sňatku jsem přečetl takto - sňatek - Johann Kulik Hausler von Roschinka, a Theresia vdova po Wenzel Sedlák. Nevím zda jde o svatbu rodičů Martina Kulika naroz. ve Vojtěchově roku 1826. mv
Prohledáno, nenalezeno: Křižanovice, Nížkovice, Kobeřice, Rašovice, Vážany, Zbýšov, Rešov, Kavriánov, Šaratice, Blažovice, Horákov, Mokrá, Tvarožná, Velatice, Pozořice, Holubice, Hostěnice, Jezera, Kovalovice, Sivice, Viničné Šumice, Kruh, Velešovice, Rousínovec, Slavíkovice, Čechyně, Podbřežice, Dražkovice, Letonice, Rousínov, Kroužek, Bučovice, Marefy, Mouřínov, Kloboučky, Černčín, Kojátky, Letošov, Nevojice, Vícemilice, Šardičky, Milešovice, Bedřichovice, Jiříkovice, Kobylnice, Pindulka, Podolí, Ponětovice, Prace, Šlapanice, Holubice, Hostěnice, Jezera, Kovalovice, Kruh, Pozořice, Sivice, Viničné Šumice, Rychmanov, Újezd u Brna, Šternov, Habrovany, Královopolské Vážany, Olšany, Vítovice, Komořany, Luleč, Nemojany, Pístovice, Rostěnice, Tučapy, Zvonovice, Bohaté Málkovice, Bohdalice, Hlubočany, Kozlany, Kučerov, Lysovice, Pavlovice, Rostěnice, Terešov, Bohaté Málkovice, Bohdalice, Kozlany, Manerov, Pavlovice, Nové Hvězdlice, Staré Hvězdlice, Milonice, Nesovice, Nové Zámky, Rozšťoutky, Uhřice, Šardičky, Bučovice, Kloboučky, Kojátky, Letošov, Marefy, Mouřínov, Nevojice, Vícemilice, Černčín, Šardičky, Mouchnice, Nemotice, Snovídky, Bošovice, Lovčičky, Ždánice, Lovčice, Nechvalín, Ostrovánky, Věteřov, Otnice, Třebomyslice, Žatčany, Nesvačilka, Újezd u Brna, Žatčany, Moutnice, Těšany, Rozařín, Chystám se na: Měnín, Otmarov, Telnice, Blučina, Vojkovice, Opatovice, Holasice, Rajhradice, Rebešovice, Popovice, Modřice, Přízřenice, Chrlice, Holásky, Tuřany, Sokolnice, Dvorska, Kobylnice,
spic už jen wtf 
Jaké farnosti jste prošel? Dělal jsem Horáky z Tvarožné, dříve Nížkovic, mizí ve tmě možná v Královopolských Vážanech.
Sluka - Pačejov
Hledám údaje o rodině Sluka z Pačejova. Martin Sluka - Kateřina Sluková, měli dva syny. Jana (1866) a Josefa (1874). Podle dostupných pramenů odešli po smrti matky ( 1885) do Rakouska - Vídeň. Zde se začínám ztrácet. Opět se objevují v roce 1919 ve Střelicích u Znojma - pouze Josef Sluka.
 
Trojčata
Trojčata v Lysicích 1773 - vlevo nahoře... http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/3526/?strana=118
 
Pozemková kniha Liblice u Mělníka
Prosím, nemáte někdo ofocenou nejstarší pozemkovou knihu pro Liblice? Potřebovala bych údaje o jednom gruntu a na návštěvu SOA asi mohu na dlouhou dobu zapomenout. Děkuji