Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Molitor Jižní čechy, Praha, Podkrkonoší 
Duplikace není příjemná, ale těžko jí zabránit.
Ano, pravý otec byl Kischnar, Slavíček byl pěstoun.
spic už jen wtf 
Když se zde podívám na první záznam vpravo http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/8371/?strana=90
chápu to správně, že nevěsta byla schovanka u Slavíčka a pravý otec byl Kiphner?
 
Tedy lze pokud je tam lidí pod 2500.
Určitě lze, ale oni logicky každého tlačí do upgradu spíš než downgradu. Jestli to nejde v nastavení, pak jim napište na support@myheritage.com
MyHeritage po mně zase po roce chce prodloužit nebo navýšit předplatné, přičemž v současnosti mám PremiumPlus. Stačilo by mi ale i nižší Premium – které ale nejde vybrat.

Opravdu si nemůžu zvolit levnější předplatné? Nemáte s tím někdo zkušenost, prosím?
 
Jiffy Moravia 
Tak nelenit a okamžitě testovat babičku!
MaLer Sex! Drogy!  Chrome OS!
Good point. Já mám rodiče i prarodiče (kromě jedné babičky) mrtvé, nic nebude.
MaLer Sex! Drogy!  Chrome OS!
A jinak potvrzuji, že Smart Match se zbláznil, dává mi to úplné haluze. Naprosto nepoužitelné.
 
Lepší je získat vzorky od svých (pra)rodičů a ostatních co nejdříve, protože věčně tu nebudeme nikdo.

Především ale doporučuji pokračovat v klubu Genetická genealogie. ;)
MaLer Sex! Drogy!  Chrome OS!
Ok, mám si s čím hrát, až vyčerpám písmenosti. Což se při tempu mé práce stane kolem roku 2030 :)
Já tam mj. potvrdil jednu mužskou linii do půlky 18. století a pár dalších, našel 3. sestřenici mých příbuzných ve Švédsku a jiných v Kalifornii, dopisuju si po DNA shodě s hodně vzdálenou sestřenicí z Oaklandu, co má předky ve stejných vsích co já, jak jsme po jejím kontaktování dohledali, prokázal jsem nesmyslnost jedné rodinné legendy, co tvrdila že předci přišli od Francie a z testů je jasný příchod ze severovýchodu, atd. A taky jsem ve jedné rodinné větvi náhodou zjistil, že jeden 2. bratranec měl jako biologického otce svého strejdu. Rozhodně zajímací celkově :)
MaLer Sex! Drogy!  Chrome OS!
Tyjo, a vede to přes DNA k nějakým zajímavým výsledkům? Díky
Jo. Navíc teď v nastupujícím redesignu, kdy ten úvodní text v podstatě zcela schovali a musí se zvlášť rozklikávat to málo kdo najde. Navíc tam zrušili formátování, takže je to jen nepřehledný tok textu... vůbec nechápu, co tam s tím vyšívaj, je to od desíti k pěti...
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Úvodní texty ale obávám se málokdo čte. Plus teda daleko větší responzivitu mám, když někomu napíšu já.
Jj, v dřevních dobách jsem se taky ze shod radoval a našel tak i dost blízké příbuzné, pamatuju ještě dobu před tím, než tam implementovali to bezhlavé kopírování skrze "Objevy", to je ďáblova funkce...
Potvrzovat a odmítat shody může pořádně jen člověk s předplatným, bez něj to umožní možná jednou jako demo. Tím se potvrzuje, že shoda sedí a jde o stejného člověka, anebo odmítá, že nesedí.
Já se přiznám, že ani nevím kam vede "přijmout shodu" a "odmítnout shodu", k ničemu mě to moc nepustí, ale furt je to ten jeden Němec. Nebo to tam pak cpala teta. Ze začátku jsem měl radost z upozornění na shodu, ale teď už ty zprávy skoro považuji za spam :) smutné no.
To jste mě asi špatně pochopil. Ať si zkopíruje, ale neduplikuje. Pak je to nepřehledné. Chcete tam mít shodu s vaším pradědou desetkrát a po hodině klikání zjistit, že to jsou cizí lidé?
Jo, zjevně nedávno změnili ten algoritmus, totéž hlásí spousta lidí...
Já už smartmatches skoro ignoruju, občas tam na chvíli nahlédnu esi něco, ale jinak řeším už jen ty DNA shody, tam se tak lehce nekopíruje :) Jinak jde dát ignorovat celý strom... udělal jsem to tak pro ty největší sběrače, kde fakt nehrozilo, že tam bude někdy něco relevantního.
A pak na profilu dané osoby jde vidět zdroj citace. Když ale použiju vyhledávání, tak mi tyto okopírované osoby vyskakují na prvních místech s označením, že jde o kvalitní výsledek. Dovedl bych si představit jednoduchou funkci, která bude uživatele bodovat za přidávání nových dat a penalizovat za okopírované osoby.

Když ještě fungovalo na MH diskuzní fórum, tak tam někdo psal požadavek, aby Smart Match nezobrazovalo nalezené shody v případě, že se jedná o zkopírovanou osobu. Odpověď byla něco v tom smyslu, že ten algoritmus hledání shod je tak složitý, že ho nejde takovým způsobem upravit.

Osobně by mi to kopírování 200 let starých předků nevadilo. Vadí mi však, když např. mého zemřelého dědu maj ve stromě lidi, kteří s ním nikdy neměli nic společného.

Přijde mi ale, že cca poslední měsíc to hledání shod funguje nějak divně. Dřív když to našlo shodu, tak téměř vždy seděla. Občas se to seklo u jmenovců, kteří se narodili třeba stejný rok, ale jiný den. Teď to jako shody nabízí úplně nesouvisející osoby - můj předek ve 12.generaci s člověkem narozeným 1970 apod.