Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyNové

Spravují:

Misa,
ClariciaReklamaFórum o Actapublica - tam směřujte příspěvky o této aplikaci, dotazy na funkčnost apod.
Fórum o eBadatelna (SOA Praha) - připomínky k této aplikaci směřujte tam
Fórum o archivním katalogu AHMP - diskuse o (ne)fungování badatelského systému AHMP, zpřístupňovaných datech, apod.
Fórum o genetické genealogii - o testech DNA a všem souvisejícím

Rody "stěhovavých" povolání - společný projekt pro mapování mlynářů, kovářů, pivovarníků, ovčáků a dalších povolání, která se za svou prací stěhovala z místa na místo.
Rozcestník genealogických odkazů
Genebáze

Žádosti o čtení záznamů patří spíše na http://genealogie.taby.cz - tady většinou mnoho pochopení nenajdou.

Brunensis  
Nové knihy
Chtěl bych Vám nabídnout právě vydané knihy: PALACKÝ František: Popis Království českého; MARÁZ Karel (Ed.): Mikulovské kolejní kabinety pomocných věd historických II. Podrobnosti o těchto, i dalších vydaných a připravovaných knihách z oborů pomocných věd historických, naleznete na: http://www.sperat.cz/nakladatelstvi/vydane-knihy/.
 
Nepomohli by ve VÚA?
GeneralHalsey  
Q je matrika 21 https://digi.ceskearchivy.cz/6379/1
SANOV Střední Čechy 
Zápis v Ma indexu
Prosím o pomoc. V níže uvedené matrice- index je uvedeno narození Kumst Barbora, Písek Bud. před. 146, 6. febrs 1872 garnison font buch, pad ? nečitelné - Tento zápis v příslušné matrice narozených kniha označená Q - nemohu najít. -- SOA Třeboň - Písek, kniha 71 index N 1851-1880, snímek 68, druhá zápis od spodu. ( https://digi.ceskearchivy.cz/6429/68/1282/2865/69/0 ) ---- Nemůže to být vojenská matrika ? Ty ale v Písku asi nejsou naskenované ? Děkuji.
 
Kapitan.misa Západní až jihozápadní Čechy 
VS Veltrusy
Nemáte prosím někdo nafocený inventář k fondu VS Veltrusy, nebo alespoň soupis pozem. knih?
 
trojčata
Apolinář v indexu 1890: http://katalog.ahmp.cz/pragapublica/permalink?xid=CAA4556C819D4D109FBDEA86D4BD7862&scan=482#scan482
 
Nevíte někdo, kde by se dalo zjistit, jaká ulice v Berehovu se v roce 1916 jmenovala Baros útca?
 
Pokud se jedná o oříznutí do obdelníka uvnitř oválu, tak se jedná o vcelku triviální operaci a nedovedu si představit staré PC, které by toto nezvládlo. Doporučuji program GIMP ( http://www.gimp.org ). Každopádně Vám fotografii rád oříznu. Pošlete odkaz a obratem provedu a pošlu zpět (email posílám do vzkazníku).
monoptalmos Praha, Vysočina 
oválná fotografie
Byl by prosím někdo ochoten oříznout oválnou fotografii, potřebuji odstranit nevzhledný rámeček. Nemám vhodný program a ten můj starý PC by nic složitého stejně nezvládl. Předem děkuji
 
stoural Dějiny nejsou mrtvou historií  Stránky klanu Šemíků
"Nebylo by těžké udělat nějakou jednoduchou webovou aplikaci s možností vyhledávání podle příjmení...". Ale bylo by to už za hranou.
SAGITARIUS  
trojčata pro Chriss
 
honyk Východní Čechy 
Databáze miminek
Při hledání potomků jednoho příjmení jsem narážel na fotky z porodnic publikovaných v denik.cz. Kromě dětí jsou tam patrné i rodinné vztahy, místo původu, dá se odhadnout věk. Např. Lukáš Zábranský se narodil 12. srpna v 9:02 hodin. Měřil 51 centimetrů a vážil 3460 gramů. Maminka Barbora a tatínek Michal mají doma v Prostějově ještě čtyřletou Aničku. Napadlo mě tyhle údaje automatizovaně vytěžit. Celkem to má 60 MB (12 MB zip). Obsahuje to data zhruba od roku 2008 až po dnešek. Mám to v XML souborech dělených dle oblastních mutací (odpovídá zhruba okresu). Ve finále se ukázalo, že takto zaznamenaných narození je jen zlomek. Nejhorší je situace ve velkých městech. Nebylo by těžké udělat nějakou jednoduchou webovou aplikaci s možností vyhledávání podle příjmení, ale kvůli problematickému původu dat to nechci moc šířit. Pokud byste měl někdo zájem o surová data, ozvěte se mi.
 
Osobně bych doporučil grafický SW GIMP, je zdarma. :-) Hrubý postup: 1) zapnout na obrázku alfa kanál 2) vybra požadovaný tvar (elipsa) 3) invetovat výběr 4) vymazat nepotřebné okraje 5) uložit do PNG (PNG umi průsvitnoné pozadí x JPG to neumí) Kdyby to nestačilo, domluvíme se přes vzkazník.
monoptalmos Praha, Vysočina 
děkuji
GeneralHalsey  
Daliměřice jsou v SOA Litoměřice Farní úřad Bzí
monoptalmos Praha, Vysočina 
obec Daliměřice u Turnova
Poraďte prosím, kde hledat matriky N této obce. Předpokládal jsem, že v SOA Zámrsku, ale archivní vyhledávač tuto obec nezná. Dnes se jedná o součást Turnova, ale osobu mnou hledanou v daném roce, tak v matrice Turnova není.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Dalim%C4%9B%C5%99ice

děkuji
 
Že by církev už tehdy byla tak progresivní?
IMHO spíš trojka.
Nemohli být siamský?
MenthaPiperita  
Kuriozita
Dítě dvou otců...
Pokržtieno ditie Ondržeg, otecz Jan a Wassek Dr... dwa bratržy owcžacy, matka Dorota.